| DoarAlin a întrebat:

Astăzi, în Brăila, a plouat de la 6 dimineața până la 3 după amiază, din ploaie a dat-o în ninsoare. Zăpada deja s-a așternut pe jos, și văd că încă ninge, cu fulgi foarte mari... Cum este posibil acest lucru? Este aprilie, lună de primăvară... Oare să fie din cauza asteroidului ce a trecut pe lângă Pământ?

Răspuns Câştigător
| LittleBugsBunny a răspuns:

Nu este din cauza acelui asteroid, sunt schimbarile climatice datorate poluarii excesive pe care omul o face de atatia ani, taiem copaci fara sa plantam nimic, aruncam aiurea totul, folosim si folosim si se ajunge la lucruri de genul asta sad

| untu a răspuns (pentru LittleBugsBunny):

Da e poluare cand au aruncat cei din avion substantele chimice ce contin prafuri de aluminiu,bariu,strontiu,alte substante poluand cerul! Cineva manipuleaza vremea,dar cu ce scop? Ca sa moara lumea de foamete, ca strica vremea care afecteaza recolta din camp si din gradina care sunt hrana noastra si pe cea animalelor, o sa fie foamete, ne forteaza sa cumparam alimente din strainatate (din import, modificate genetic sau otravite)! Nimic nu e normal si de asta nu dam vina LUI Dumnezeu! Macar acum stim de la cine provine necazul asta! Vezi si citeste informatiile despre CHEMTRAILS sau DARELE MORTII si care efectele negative si consecintele graveale urmarilor acestora!

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cindva, acum multi ani, a nins bine la Timisoara si intr-o zi de mai... Asta e natura, nu o poti pune in tipare, cum am vrea noi. Si din cate stiu, cel mai tare e ca a nins pe undeva, cu zeci de ani in urma, in iunie, si nu a fost la munte, unde ai putea zice ca se mai poate intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e de la nimic. Pur si simplu ninge. Daca erau 30 de grade afara, ti se mai parea ciudat? Asta e natura, suprinzatoare. Asa vrea Dumnezeu. Sa ne bucuram si atat. Si acum 200-300 de ani mai erau fenomene din astea, nu inseamna ca se produc de la poluare sau bombe nucleare. Sa gandim drept.

| Aslam a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce Dumnezeu visezi tu acolo, domnișoară? laughing Asta se întâmpla din cauza poluarii in exces, nu din cauza unui zeu imaginar, sa gandim drept. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aslam):

Mai bine taceai. citeste isturie si geografie, sa vezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natura e puterea, viata, dar si dezastrul, sfaristul. Nu ne putem opune sau modifica. Poluarea ne dauneaza noua in mod direct, nu neaparat naturii adica indirect.

| LittleBugsBunny a răspuns:

Ai o gandire foarte interesantalaughing asa vrea dumnezeu... ciuma? asa o vrut dumnezeu happy au murit oameni de la o banala raceala pana la paracetamol ca asa a vrut dumnezeu. Bine ca esti tu crestina laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LittleBugsBunny):

Mai, e o explcatie. Dar argumentul cu poluarea cade.

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce?

| user123654 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=VAUk9SdOHo0
Ca un sfat prietenesc, în calitate de fan al lui Ombladon care se respectă, nu fi idiot. „Viața e-o carte deschisă, deschide-ți mintea, învaț-o, o carte citită te ajută să te descurci altfel in viață."