| RAY a întrebat:

Atat de ciudate vise am incat pun la indoiala existenta asta? Sunt constient de vis,am vise in vis, am premoniți, nu stiu de ce? Sunt realistic si in vise nu visez chesti sf

6 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Care este explicația din punt de vedere evoluționist? Ca din punct de vedere religios, ești atenționat ca exista si altceva decata materie.

| RAY explică (pentru TamplaruAnisoara):

Universul este o holograma

| Theo94 a răspuns:

"am premoniți" probabil coincidente, cred ca ai asociat unele "presimtiri" cu niste evenimente, intamplari ulterioare.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Așa și eu, cu excepția premonițiilor( nu-mi amintesc nici o prezicere notabilă).

Dar ți s-a întâmplat vreodată când ești conștient în vis să îl poți controla oarecum? de exemplu să-ți imaginezi că apare ceva acolo și chiar să apară, sau cava de genul, eu mai pățesc așa când îmi dau seama că e un vis, e o senzație interesantă.

| ella205 a răspuns:

Nu este ceva ciudat, și eu pățesc lfl, subconștientul tău lucrează?‍♀️