| RAY a întrebat:

Atat de fragila e viata asta incat te intrebi daca are rost sa iti faci planuri de viitor?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Are sens sa-ti faci planuri de viitor, ca nu este asa fragila, depinde de om, de context. in 90 % din cazuri poti a face planuri de viitor, la un om sanatos, cat de cat capabil si intr-o societate linistita, deci nu cu razboaie, instabilitate si altele, deci raspunsul este ca e relativ in functie de acesti factori.

Ca sa nu mai zic ca de fapt viitorul nu exista, traim prezentul, nu viitorul sau trecutul, nu ne facem planuri prea de viitor pana la urma, ca nu stim ce va fi pana atunci, traimi prezentul si ce vine, vine automat fara planuri, iese din prezentul bun de fapt.

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta... depinde de fiecare in parte. In mod normal, nu ar avea rost. Dar ce altceva sa facem? Daca eram crescuti astfel incat nimeni sa nu faca asta, sa nu existe oranduiala asta a planurilor, atunci nu faceam. Dar este ceva firesc.
Dar iti garantez, ca atunci cand o sa te simti fericit in anumite momente, o sa uiti de asta. Pana vine iar partea fragila happy

Si... mai Ray, dar mie nu mi-ai mai dat o funda de ani.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Fericit? Vreau sa nu am probleme de sanatate,bani,iubire si parte de liniste de pace,fericirea pentru mine nu exista,am fost hedoist o vreme am ajuns la suferinta,totul e lipsit de sens,scop, totul e inutil, noi ne prefacem ca suntem fericiti, experimenteaza viata asta e important, cat despre funda o poti imparti cu mossoti, da-mi contul tau bancar si parola sa iti transmit o funda monetara

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Banii te-ar face fericit? big grin

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Mi ar da o stare de liniste si pace, as calatori prin lume, as vedea de sanatatea mea

| Alexandrionelu a răspuns:

El își face planuri de viitor, și uite cu ce se ocupa:
https://youtu.be/Svu7UVmKxFc

| Swae a răspuns:

Normal ca are rost. Ce intrebare mai e si asta?

| Mosotti a răspuns (pentru Swae):

Depinde de situatie. Depinde de om, de mediu, dar asa cum am zis in mare parte ca si tine, are rost, dar el intreba bine, ca, cazurile astea ok nu sunt 100 %. Iar daca e cineva dintre ceilalti, o sa zica ce si cum.

| RAY explică (pentru Swae):

Esti inca imatura o sa mai cresti si o sa vezi ce fragila e viata

| Swae a răspuns (pentru RAY):

Data viitoare nu mai pune intrebari stupide

| RAY explică (pentru Swae):

Ce am spus lipsa auto controlului un semn clar de imaturitate