| AvalohAlyn a întrebat:

Ati citi cartea Secretul sau ati vazut filmul cu acelasi nume? Cum vi s-a parut? Functioneaza la voi legea atractiei?

4 răspunsuri:
| Duhovnicul a răspuns:

La fel ca si Zeitgeist, o mare prostie!
Nu este nimic adevarat. Singurele legi care functioneaza sunt legile fizicii.

| AvalohAlyn explică (pentru Duhovnicul):

Zeitgeist e impotriva crestinismului, sunt acuze si descoperiri care denigreaza crestinismul iar Secretul e cu totul altceva.Sunt doua teme diferite aici.

| suffarstar a răspuns:

Nu-i văd sensul. Singurul lucru ce merită atras este pacea interioară. Toate aceste documentare și cărți nu au alt rol decât acela de a face din tine un pion fericit. Asta nu înseamnă că nu funcționează. Unora, într-adevar, le-a ieșit.

| OOOLEOOO a răspuns:

Rog fiecare individ sa priveasca si documentarul The Opus, inainte de a trage concluzii despre legea psihologica a atractiei.