| RAY a întrebat:

Ati vrea sa evadati din lumea asta de azi si va intoarceti in timp in africa de acuma 40000 de ani?

cateva motive pentru care m-as intoarce eu in africa

mai multe studii spun faptul ca tehnologia nu ne face mai fericiti din contra creste lipsa socializarii sociale, lipsa efortului fizic, stiai ca omul traia si acuma mii de ani pana la 60 de ani, in plus vindecarea de boli opreste selectia naturala care ne-a facut imuni la atatea boli, si ne-a evoluat, daca exista atata fericire de ce vad oameni tristi? probleme cu locul de munca, datorii etc
inainte in africa mai vanai o caprioara nu iti pasa de viata asta nebuna plina cu probleme, poate atunci nu eram asa rai unii cu altii

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Era alta viata atunci sad acuma...

| Mădă0611 a răspuns:

Weee, am scris ceva si dupa ce am dat click pe raspunde mi-a aparut prima pagina. Scriu mai putin laughing
Stiai ca de vreo cateva mii de ani creierul se micsoreaza? Asta pentru ca suntem mai multi si munca s-a divizat, asa ca un individ nu mai trebuie sa le gandeasca pe toate, si corpul s-a micsorat si e mai slab, din aceeasi cauza. Apoi, cum oamenii sunt animale, ar trebui sa traiasca doar cat sa aiba pui si sa-i creasca, adica in jur de 20 de ani, hai 25, atat se si traia, chiar mai putin, din cauza bolilor, a conditiilor care duceau mai repede la imbatranirea organismului, astfel si moartea se petrecea mai repede prin incetarea activitatii organelor.

N-as vrea, ma sperie salbaticii. straight face

| sublime89 a răspuns:

Stii care era speranta de viata pentru oamenii de acum 40000 de ani? Cam 30 de ani. Iti mai doresti sa te intorci? laughing

| ErrorFound a răspuns:

Nu, atunci eram si mai rai.
In fine, pentru studii m-as duce, dar...
Mie nu-mi ajunge traiul din ziua de azi! Vreau mai mult, mai mare, mai complicat, o viata infinita, mai multa tehnologie, colonii pe alte planete, calatorii interplanetare, vreau sa ajung sa vad omul la apogeul evolutiei, cand nu mai e nimic de descoperit in niciun univers la distante de cateva sute de mii de ani lumina.
*Prea maret, nu crezi?*

| OOOLEOOO a răspuns:

Luptam pentru supravietuire ca niste animale intr-o jungla de asfalt si betoane.

| Kalla a răspuns:

Exista Africa si in 2013.

| Gabitzu246 a răspuns:

Pe vremea aia se murea de foame, nu aveai tata nu aveai mama, te nasteai te cresteau putin,, mama'' si,, tata'' si dupa te duceai la vanat si iti continuai existenta mizera.Deci pe atuncea viata nu prea avea sens, cineva sa ma contrazica.

| LittleLady a răspuns:

Da,chiar daca oameniii erau inca la stadiul di primitiv pe atunci, da as face-o! Poate asa n-ar mai fi nevoie de atata rationament, de atatea complicatii inutile.Ai putea gandi cu sufletul si simti cu mintea.Am invata ce inseamna ajutorul reciproc si totodata munca pe cont propriu.Iar daca noi ne-am intoarce in trecut, asa evoluati cum suntem, cu aceste concepte de viitor ar fi si mai frumos.Sa mergi acolo, sa te integrezi, sa nu dai nimic de banuit in timp ce descoperi, sa te eliberezi, SA TRAIESTI CU ADEVARAT!