| lluiluilio a întrebat:

Avand in vedere prevenirea caderii parului la barbati

cum e cel mai bine? sa porti sapca in cap des sau nu? adica eu am prostul obicei sa o port chiar si la sala :/ e gresit sau e ok?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu are nici o legatura ce porti pe cap, e ceva genetic man

| Violleta2022 a răspuns:

In caz de nu stiai, purtarea unei sapcii timp indelungat poate roade radacina parului si produce chelie in zona respectiva.
Dar care este motivul de umblii pana si la sala cu ea pe cap?
Ce ti s-a lipit?
Este total gresit ceea ce faci!
Inteleg ca-ti plac sepcile, dar purtate cand iesi afara, in aer liber, nu iarna, cand ai nevoie de caciula, ca sapca oricum nu tine de cald, si nici cand faci sport, ca nu te bate soarele in sala.
Sapca o porti afara, cand este soare!

| BlackRose03 a răspuns:

Gresit

| relativsausigur a răspuns:

Nu prea are legatura faptul ca porti sapca in cap cu caderea parului tau.
Asta tine de genetica ta, varsta ta, etc.
Fie ca porti, sau nu porti, nu asta influenteaza ce se intampla cu parul tau.
Nu mai asculta de " vorbele babesti ".