| Tyler9808 a întrebat:

Aveti chef de putina filozofie?
Eu zic ca rolul femeii e sa faca barbati, iar rolul barbatului sa cucereasca lumea.
Se stie ca, din vremuri stravechi, barbatul era explorator culegator. Iar femeia statea in casa si facea copii.
Acum ca lumea s-a modernizat, si nu mai e ca inainte, le-am permis si femeilor sa mai iasa din casa. Dar in epoca de piatra ele NU puteau pentru ca nu se puteau apara singure.
Toate drepturile femeilor sunt meritul barbatului care a cucerit lumea si a adaptat-o pentru femei.
Asa ca femeia ar trebui sa isi invete locul in societate si sa taca din gura. happy

Voi ce parere aveti? Cum vedeti toata treaba asta?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Femeile erau culegatoare omule,aveau grija de copii,casa,tu ai fii in stare? noi eram vanatori vanam animale,eram lideri si triburi si ne foloseam unul de altul,specia umana este una egoista,ipocrito, barbati nu au adaptat lumea pentru femei si femeile ti au cerut drepturile, sistemul asta e rahat e o lauda sa inteleg, raboaie, crime si tot felul de minuni, femei au crescut copii ca hitler sa le trimita la moarte, da ce barbat mare, nu, numai scrie aiureli ca sa fii in centrul atentiei

| CostinAlamariu a răspuns:

Parerea mea e ca ai o frustrare nesanatoasa pe femei. Sunt de acord ca atat barbatul cat si femeia au anumite roluri dar asta nu inseamna ca barbatul poate "cuceri lumea" sau mai stiu eu ce. Rolul barbatului e sa-si iubeasca sotia si sa o protejeze, sa administreze casa, sa castige bani, iar rolul femeii e sa aiba grija de copii si la fel ca barbatul sa faca ce trebuie facut prin casa, nu stiu, sa curete, sa faca mancare, barbatul sa mai repare ceva, sa mai schimbe ceva prin casa. Important e ca toata lumea sa se ocupe cu ceva si sa nu existe tensiuni intre cei doi.