| VisSs a întrebat:

Aveti niste reguli sau niste idei dupa care va ghidati in viata si care va ajuta sa luati anumite decizii? big grin

10 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Numai si numai dupa reguli si ma ghidez dupa tot felul de maxime tembele.Sa vezi ce decizii iau? Sta pisica-n coada nu altceva dar nu-mi pare rau.Sint luate pe moment conform a ceea ce simt atunci.

| BebeStrumf a răspuns:

Da ma ghidez dupa ceea ce cred ca se potriveste la momentul respectiv; nu am principii fixe; sunt libera sa ma desfasor dupa cum cred; daca mi se ofera respect ofer, daca nu procedez ca si x...sau daca vad ca ceva nu'i bun schimb directia si tot asa...

| DianaScorpio a răspuns:

Da, se numesc principii.

| Sentinel a răspuns:

Intuitia este acea voce din piept care pare sa urce pe gat si sa aiba un creier propriu undeva in gura ce-ti sta parca pe limba si incepe sa graiasca in limbaj subtil " fa-o, n-o face". Daca esti atent la ea, cred ca vei putea lua toate deciziile corecte. Insa daca nu ai experimentat acest lucru e posibil sa o confunzi cu orgoliul si astfel sa cazi in capcana luand decizia gresita.

| Ecea a răspuns:

@Amandyta si care e deviza? thinking
@teils1 esti bou,ca si prietenul tau din avatar,intrebarea e foarte buna spre deosebire de propaganda si reclama care o faci tu aici.
Reguli sunt destule.
Cat despre decizii eu consider ca se pot lua pe loc,cei care spun ca au nevoie de timp sunt inceti la minte,gandesc in reluare,nu proceseaza informatia bine.
Idei nu, mai mult idealuri.
Insa parerea mea este ca cel mai bine in viata este sa privesti lucrurile din perspectiva, asta este regula in cazul meu.

| DBlack a răspuns:

Orice om isi impune regulile lui de baza in caphee hee daca vrei sa devii un om, cu adevarat om. iti recomand sa citesti regulile mafiei siciliene. daca poti respecta unele reguli esti ok

| EuSiCuMine a răspuns:

Eu una nu-mi impun o regula, dar in schimb daca observ ca ceva este gresit ma voi gandi la o idee. Nu trebuie sa-ti impui reguli, trebuie sa te lasi ghidat/a de constiinta. Nu se stie niciodata cand o regula pusa de tine ar trebui incalcata. Viata trebuie sa fie usoara si frumoasa, nu plina de reguli, acum fiecare cu parerea lui:*

| AmandytaErhan a răspuns:

Am eu o deviza:vreau, pot, fac!

| Teils a răspuns:

Arunc cu banul:
Pica ban: imi fac tema la romana.
Pica pajura: nu fac tema la romana.
Ce intrebare. Fiecare persoana se ghideaza dupa cum vrea.

| NarcyNarcisa a răspuns:

Am inteles ca e foarte bine sa tii cont de parerea altora,dar ceea ce conteaza e ce simt eu, ce cred, ce-mi place si ce mi se potrivestelaughing.Tu ai?