| Sawarekh a întrebat:

Buna, am facut niste analize micologice de pe glandul preputului.

Doamna dr, a frecat un betisor cu vata in cateva locuri de pe gland.

Eram curios, daca e de ajuns pentru rezultatul analizelor, cum a procedat?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ea stie mai bine decat noi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceea ce au preluat pe vată au pus în niște cutii Petri din sticlă. Pe în aceste cutii s-au pus o substanță care a făcut ca acești microbi să crească, să se dezvolte. Apoi au putut fi analizați și să se determine cu ce medicament ar putea fi distruși.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este de ajuns.

| mi25 a răspuns:

Da, este normal.
Vezi ca preputul n-are gland. Glandul este al penisului. Preputul este altceva.

| DovleacTurbat a răspuns:

Și te ai gândit tu că niște puștani pe TPU, au mai mult habar despre niște proceduri medicale decât însuși medicul? laughing

| IceRope a răspuns:

Este procedura standard. Nimic deosebit.