| maximrobertalin a întrebat:

Buna am o intrebare dar vreau seriozitate e vb de viitoru meu.
Am intrat pe un sit si am vrut sami aflu viitoru daca am noroc in dragoate si casa. Sunt tri semne linia inimi, linia minti, si linia vieti. La linia inimi mi-a iesit nehotarat, si la linia mintii superficial, ce inseamna nehotrat, si superficial, e grav? Va rog vrau sa stiu parearea fiecaruia si fata raspunsuri mistocare.

14 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Chiromantia e o farsa.

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca e foarte bun site-ul ala pe care ai intrat. Adica, linia vietii - echilibrat, linia inimii - nehotarat si linia mintii - superficial mi se pare foarte adecvat, chiar daca o spun aprioric.

| sublime89 a răspuns:

Nu-ti poti afla viitorul. Astea sunt pacaleli.

| maximrobertalin explică (pentru sublime89):

D asa-i este anumite raspunsuri nu sunt adevqrate da la linia vieti arata ca am o viata echilibrata asta de ce sa no cred.

| sublime89 a răspuns (pentru maximrobertalin):

Nu exista nicio linie a vietii.

| maximrobertalin explică (pentru sublime89):

Atunci explica de ce sunt liniile in palma de forma? Fiecare linie ate semnificatia ei sau mwi degraba zi ca nu crezi.eu cred si nu-s primul nebun.

| Mădă0611 a răspuns (pentru maximrobertalin):

Liniile din palma sunt un fel de riduri, inseamna ca si ridurile de pe fata iti pot spune viitorul?

| sublime89 a răspuns (pentru maximrobertalin):

Doar pentru ca pielea noastra prezinta niste urme sau linii, nu inseamna ca acestea trebuie sa ne spuna ceva despre destinul nostru.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca vrei vin eu cu papagalu si iti afli viitorul. Te costa 30 RON.

| Duucu a răspuns:

Ce spui să... nu?

| suffarstar a răspuns:

Toate chestiile astea cu viitorul ce le gasesti pe net la doi pasi sunt farse. Daca chiromantia este reala,atunci nu o gasesti la orice sant. Sunt carti ce trateaza aceste subiecte, parerea mea e ca ar trebui sa te autocunosti fara ajutorul vreunei carti, doar petrecand timp cu tine insuti, ascultandu-ti dorintele, analizandu-le si medtand asupra naturii lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu vezi ca din start ai luat teapa? Tu ai vrut viitorul! Macar daca iti spunea vreun scor la parilotto, dar asa, te-au imbarligat cu caracterizari generale care te pun pe ganduri.
Hai sa-ti mai dau chestii in doi peri spuse de sarlatani:
-o sa fii fericit, o sa primesti o suma de bani(toti primim in viata sume de bani, fie ca esti cersetor, zilier, asistat social sau director)
-Ai sa te indragostesti de-o fata...mda, uite ca eu m-am indragostit de o femela sconcs
-ai sa ai o cumpana in viata.Corect! mi-am luat una cand mi-am pus gresia in baie, ca sa nu iasa stramba.
-O sa traiesti pe picior mare.Din nou corect, nu prea gasesc 46 cand apare cate un model nou de nike.
-vei avea copii. Discutabil, ca nu-ti zice daca-s ai tai, sau ii faci vecinei vreo doi, ori ii infiezi sau o sa ii ai ca amici.
-ai sa faci un drum lung! Cred ca aici nerezumam la nivelul de puturosenie al fiecaruia.Eu pot merge pe jos km intregi, dar am un vecin care face 100 de m cu masina ca sa-si ia tigari.
-Ai sa mori! Cu asta mi-a luat banu'!
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat