| Simonasimona1992 a întrebat:

Am un laptop Lenovo B50. Am o problema:

Acum ceva timp i-am partitionat hard-diskul cu programul Easeus Partition Master. Totul ok. Doar ca acum cand vreau sa reinstalez windowsul din partitia de Recovery, nu imi mai merge. Imi spune " Partition damaged"

Am stricat ceva pe acolo cand am facut partitionarea asta.

Ce as putea face sa o repar? Stie cineva?

Merci!

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

In setup ul de la windows gasesti formatare partitii sau cmd, cauti pe net cum sa formatezi partitiile si cum sa creezi altele noi, asta doar daca te pricepi cat de cat, probabil ai facut o partitionare gresita si a aparut unul sau mai multe fisiere corupte, succes