| MasterOfDisaster a întrebat:

Buna!
Am vazut recent pe net un videoclip interesant, si am decis sa te intreb si eu:
Daca ai avea puterea, tu ce ai da lumii?
Ce ai schimba?

16 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Tentatia ar fi mare(!), dar eu nu sunt si nici nu vreau sa fiu gen Hitler, Stalin sau Mao si nici ca Iisus.

Nu este in regula diferenta de trai, de venituri dintre oameni. Unii muncesc de isi rup oasele aproape degeaba, iar altii aduna carute de bani zambind, fluierand(cantand), inseland, etc. Probabil aici as face putina schimbare, dar nu sunt prea sigur daca este ok, daca sunt destul de capabil... daca pot fi destul de obiectiv.

| Shammal a răspuns:

Pe mine, asa cum simt eu sa ma exprim;
schimbarea vine de la sine

| Here4u a răspuns:

As ajuta nevoiasii, bineinteles...

| WhiteLife a răspuns:

Le-as schimba modul de gandire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar in fiecare zi, far sa stim, oferim cate ceva lumii, ca e bun sau ne.bun ramane de vazut. Daca asa avea putere as face totul in secret.
p.s. sunt agent C.I.A.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog frumos.Se numesc tigani, nu rromi, toata lumea ia cunoscut cu numele asta nu stiu de ce s-au trezit sa-l scoata din dictionar.De asta multi zic ca Romania este tara rromilor.
Personal nu am nimic cu ei, am doar cu cei care fura, sunt violenti si se comporta necivilizat.Si sunt destui romani care practica astfel de obiceiuri.

| AwakenTheMonster a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot aia e. Prefer să le spun ţigani. Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As elimina lucrurile rele si negative pentru totdeauna, daca as avea cum, dar nu am cum.

| Shammal a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai cum, cata rautate si negativitate observi in apropierea ta? in oamenii mai apropiati tie?; in prima faza elimin-o din tine apoi o sa observi si in preajma ta din ce in ce mai putina pana va disparea complet; incet incet o sa se observe si la nivel global, eu spun ca deja se vede cum lucrurile rele si negative incep sa dispara

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shammal):

Asa e schimbarea trebuie sa se faca in mine mai intai, nu neg, dar ma lupt sa fac asta/

| Shammal a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai degraba permiti sa aive loc happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shammal):

Trebuie si ceva vointa, de permis ii permit, dar lumea este o continua lupta dintre bine si rau asa ca trebuie sa alegem de ce parte suntem si sa luptam.Mi-as dori foarte mult sa fiu un om bun si sa-i fac pe altii fericiti, asta este scopul meu in viata.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Eu cred ca stiu ce ar trebui schimbat insa nu as putea sa schimb ceva ce stiu ca nu ar merita schimbat, si acela: modul de gandire, in general, al fiintelor umane.
-Numai bine.

| Terente20 a răspuns:

Gandirea asta nazista nu e buna. cine suntem noi sa decidem cine moare si cine nu? ii dai afara din tara sau le faci un oras numai al lor unde vor fi obligati sa munceasca.
legat de muzica... daca consideri ca muzica care o asculti tu este mai buna ca a lor, trebuie sa fii mai desteapta ca ei si sa nu ii bagi in seama. asa zisii artisti nu au nicio vina, poate inna ar canta gangsta rap si smiley ar compune simfonii dar daca lumea asta vrea sa asculte, asta primeste.

| victor73 a răspuns:

Eu nu asi schimba nimiv

| gabytza2013 a răspuns:

Daca as putea as imparti omenie...e pe cale de disparitie