| MatildaPetrini a întrebat:

Cand ati avut nevoia sa lecturati vreo poezie? Cand ati apelat la lectura unei poezii? De ce? Ce sentimente ati avut in timpul lecturarii? Va ajutat vreodata poezia, sa va hotarati vreo problema, sau sa va linistiti?

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

M-am hotarit, sint supus greselii si ar fi o prostie sa atac alti oameni supusi greselii.In legatura cu poezia nu sint cuvinte in ceea ce m-ajuta, sau daca m-ajuta dar tot ce stiu este ca este un fel de hrana spirituala pentru suflet.Imi hranesc sufletul.atita tot si ma simt excelent.

| mihaibrasov a răspuns:

Pe mine ma ajuta foarte mult mai demult Cioran. Orice citeam de la el era o revelatie, o mangaiere. Si as putea spune, ca fiecare fraza a lui e o poezie, desi a scris in general proza.

| DrunkenRat a răspuns:

In primul rand literatura m-a ajutat sa-mi dau seama ca se spune "lecturare" si nu "lectorare".

| Y3aaHH a răspuns (pentru DrunkenRat):

Eu tie ti-as da funda laughing

| MatildaPetrini explică (pentru DrunkenRat):

Si in al doilea rand?

| DrunkenRat a răspuns (pentru Y3aaHH):

laughing Nimeni nu ar da funda pentru un raspuns asa nesimtit. laughing)

| DrunkenRat a răspuns (pentru MatildaPetrini):

Deci, nu prea am avut nevoie de poezii. In general prefer operele in proza, unde sentimentele sunt transmise in mod indirect. Poezia este un fel de "mura in gura", scuza-mi expresia din popor. Dar in proza sunt mult mai multe beneficii si poate fi interpretata in miliarde de feluri. Poezia este cam la fel din toate perspectivele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu. În fiecare zi. Nu pot trăi fără, mai ales că am de-a face cu ea și prin muzica pe care o ascult. Numește un sentiment, oricare. Da.

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Incepi sa devii interesant fara sa vrei probabil.Ia zi ma, si mie un link cu ceva muzica pe care-o asculti.(formula magica?)aaaa...te rog frumos.