| eminescu1 a întrebat:

Buna ce inseamna influenta perisaltica din punct de vedere psihologic.Fac un referat la psihologie si scriu despre ereditate mediu si educatie.

2 răspunsuri:
| HippocrateS a răspuns:

Poate miscare peristaltica.

Peristaltism=
Ansamblu de contracții musculare ale unor organe interne cavitare (stomac, intestin etc.) care propulsează conținutul acestora.

| eminescu1 explică (pentru HippocrateS):

Am zis din punct de vedere psihologic am intrat deja pe dex siam citit dar nu stiu la ce se refera mediul reprezinta totalitatea conditiilor de viata in care se exercita influente bioclimatice, perisaltice, .....etc dar mersi de raspuns