| Dexaa a întrebat:

ce parere aveti despre cei din zodia scorpion? Fi-ti cat mai sinceri!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Chiar e o problemă științifico-filosofică...

14 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

O faci pe bunică-ta curvă?
Fie-ți rușine.

| FucktheSystem a răspuns:

Negociem...

| FucktheSystem a răspuns:

Să te văd!

| negru30 a răspuns:

Sunt oameni buni dar sa nu-i superi

| youmail a răspuns:

Gasesti aici ceva detalii referitoare la intrebarea ta:
http://www.TPU.ro/......pentru-ca/

Mult succes.

| youmail a răspuns:

Gasesti aici ceva detalii referitoare la intrebarea ta:
http://www.TPU.ro/......pentru-ca/

Mult succes.

| andtim a răspuns:

Eu sunt scorpion si nu-s multe chestii care mi se potrivesc din horoscop. exista si exceptiiwinking horoscopul e ceva general! deci inseamna ca nu se aplica la toti care sunt scorpion, balante, sagetatori, etcwinking conteaza omul, nu zodia! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, puteai să fii mai blând şi să zici ''femeie uşoară'', deşi nu aş înţelege rostul pentru că mie nu mi se pare un cuvânt cenzurabil.

| Dexaa explică:

Wooden*
Nu cred ca ai citit regulile"TPU", spre binele contului tau trage o privire si-acolo.
Pss:pastreaza un limbaj decent!

| Dexaa explică:

Nu cred ca e cazul sa-ti spun eu, reciteste-ti raspunsul!

| Dexaa explică:

Pentru mine cuvantul respectiv inseamna pitipoanca.Eu nu cred ca ai ajunsul l-a punctul de a ma cunoaste atat de bine, incat sa ma descrii ca si o persoana de genu`! Sincer urasc acest tip de oameni, iar eu ti-am primit ultimul raspuns ca si o insulta.

| Dexaa explică:

Fiecare cu opiniile lui. Crezi ce vrei, mie chiar nu`mi pasa!

| andreutzaRBD a răspuns:

Zodia Scorpion
23 octombrie - 21 noiembrie

Caracteristica generala a zodiei Scorpion: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Scorpion: Apa
Calitate definitorie pentru zodia Scorpion: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Scorpion

Planeta guvernatoare: Pluton
Planeta carierei profesionale: Soarele
Planeta dragostei: Venus
Planeta câstigurilor financiare: Jupiter
Planeta sanatatii si a muncii: Marte
Planeta casei si a familiei: Uranus

Culorile zodiei Scorpion: rosu, violet
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Scorpion: hematit, topaz
Metale caracteristice pentru zodia Scorpion: fier, otel
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Scorpion: marti

Principalele calitati ale zodiei Scorpion: loialitate, hotarâre, curaj
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Scorpion: sa transforme
Defecte ale nativului din zodia Scorpion: gelozie, fanatism, spirit razbunator

Relatii între zodia Scorpion si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Rac, Pesti
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Leu, Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Rac, Balanta

Personalitatea zodiei Scorpion

Nativul din zodia Scorpion este hotarât, rafinat, tainic, curios. Poate fi gelos si smecher. Nativul Scorpion poate fascina datorita caracterului lui puternic, cu atât mai mult cu cât are si ceva misterios în el. Vointa si dorinta de a-si impune individualitatea, instinctul lui de conservare, tenacitatea si perseverenta, un mod de a gândi si actiona puternic marcat de sentimente - sunt alte caracteristici foarte pronuntate ale nativului Scorpion, carora li se adauga o buna cunoastere si constientizare a obiectivelor, mândria si respectul fata de sine.

Nativul Scorpion poate îmbratisa cu succes cariera de cercetator sau de psiholog. Pentru el, moartea si învierea nu sunt simple figuri de stil. Cunoaste atât culmile, cât si abisurile existentei.

Deoarece este permanent sub tensiune, nativul Scorpion poate cadea usor în extreme. Atitudinea lui fata de ceilalti este marcata de neîncredere. Poate fi viclean, razbunator, agresiv, încapatânat si exagerat de gelos.

Sanatate : Un om al placerilor, nativul din Scorpion este victima acestora. Este predispus la boli de stomac, gât si nas, infectii, hemoroizi, intoxicatii.

| chironescu a răspuns:

Scorpionul, al doilea semn de apă din seria zodiacală, evocă mijlocul toamnei, dezintegrarea florei, care se pregăteşte să renască. Guvernat de Pluton, astrul morţii şi al renaşterii, Scorpionul este în analogie cu casa a VIII-a, care se leagă de transformări şi de ocultism.
E pe larg, vezi ca au si un tabel http://www.clubmistic.ro/44/Scorpionul-ocultistul-zodiacului/57