| Ianna33 a întrebat:

Ce stiti despre vampirismul energetic si ce parere aveti despre acest fenomen? Ati fost vreodata victimele unui vampir energetic? happy

13 răspunsuri:
| siegfried182005 a răspuns:

Tine de pseudostiinta si intra in aceeasi categorie cu religia, fantomele, varcolacii, vrajitoarele, horoscopul, magia etc!

| Iubesc Limonada a răspuns:

Ce-i aia?

| Ianna33 explică:

Am minte, din fericire. Crede-ma ca daca nu aveam habar despre ce vorbesc nu mai intrebam. Sa stii ca e tare aiurea in momentul in care simti ca ti se "fura" energie. Ai auzit de cuvantul asta,"energie"? Eu cred ca da straight face Omul si nu numai el are un camp energetic care interactioneaza in mod direct cu tot ce il inconjoara, iar uneori se realizeaza ceea ce unii numesc "vampirism energetic", iar altii "deochi". Nu tine de paranormal, dar e destul de ciudat. Chestii de genu' se intampla zilnic, numai ca noi nu ne dam seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt terorizat.Se fura energie si ma ataca corentindu-maaaa.Nu stiu ce saaa faccc...Sunt terminaaat...

| Ianna33 explică:

laughing n-ai vrea sa patesti asa ceva, crede-ma

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Vampirism energetic? Mda...cum ar fi să te lase şeful fără vlagă după o zi de muncă, nu? happy

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Legea junglei"manaci, sau esti mancat" asa si aici invata sa i-ei si u de la alti asa cum si ei i-au de la tine...alte idei nu amtongue si draga mea asa cum toti oamenii traim fara sa ne mai frustram ca ne fura altii energia...asa cred ca poti si u sa ignori asa ceva ca nu o sa te ajute la nimic, crede-ma pe cuvant, doar ca o sa stii ceva mai multe ca ceilalti.asa si? crezi ca o sa poti schimba ceva?

| someone_8322 a răspuns:

Pai. n'am nici-o parere concreta inca big grin insa imi place subiectulhappy stiam de chestiile astea cu vampirismul energetic de aproape un an si nu stiu adica. pot fi si persoane care iti pot consuma campul energetic straight faceam impresia ca am intalnit astfel de persoane...interesant oricum smug

| cineeu a răspuns:

Persoanele in varsta pot dobandi aceasta "proprietate" misterioasa. prin urmare se intampla ca in preajma unora sa va simtiti sleiti de energie.

| Ianna33 explică:

Nu numai persoanele in varsta, sa stii.

| dacia a răspuns:

Nu s-a spus nimic aici despre protectia impotriva vampirismului energetic. Mental, trebuie sa sa nu mai rezonam cu vampirii, cu vibratia lor pentru a nu ne destabilizeze energetic. Putem apela la mantra-yoga pentru a obtine mantra potrivita pe care trebuie sa o aleaga un guru cu experienta. O mantra de protectie universala este "OM mani padme hum" (aceasta este in limba sanscrita si este o mantra budista). Am mai gasit si formula:"stihaia".

| dacia a răspuns:

Mai exista si generatoarele orgonice, ce creeaza un camp electromagnetic care te poate proteja activ impotriva atacurilor psihotronice sau psi. Cum in ultimul timp a crescut nivelul de agresivitate generala, ceea ce denota o intensificare a atacurilor psi, o protectie la scara nationala prin astfel de aparate ar fi de dorit.