| 0SomeOne0 a întrebat:

Credeti in spirite, vampiri, paranormal etc? Argumentati.
Multumesc!

24 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cred ca spiritele sunt sufletele ratacite si neliniste ale mortilor, vampirii nu exista deloc, iar paranormalul exista, exista lucruri mai presus de obisnuinta care se intampla.Parerea mea. Dar credinta mea mare este in Dumnezeu si in Iisus Hristos.

| mihaibrasov a răspuns:

Vampiri. hai sa fim seriosi. Paranormal insa exista si el inseamna de fapt orice manifestare a lui Dumnezeu in viata omului. Dumnezeu este atat rational cat si irational (oricum El este totul), dar omul accepta doar rationalul si ignora irationalul. Spiritele sunt de fapt sufletele care isi cauta o cale. Atat.

| Angel0 a răspuns:

Doi orbi vorbeau intre ei:
Ba tu crezi in culori?

| carminaburana43 a răspuns:

Am vrut sa cred dar uite saptamana trecuta mi-a murit sotul si nimic neobisnuit nu s-a intimplat de cind a murit.Nici macar nu l-am visat.

| DorelSudoru a răspuns:

Vampiri nu sunt niste inventi sau povestiri populare. Spiritele sunt sufletele care pleaca din corp dupa ce murim(asta pentru. cai care cred) Am auzit ca sau facut niste teste in privinta existentei spiritelor dar nu cred in ele informeazaate si vei afla.

| YourDailyApple a răspuns:

Sunt pasionat de paranormal si tot ce tine de povesti cu case bantuite, fantome, posedari, blesteme etc., dar sunt sceptic in privinta lor, chiar nu cred ca pot fi reale. Totul pana la proba contrarie desigur...

Răspuns utilizator avertizat
| ERMO a răspuns:

Da spiritele si paranormalul exista. Uite aici ti se explica mai bine decat as putea sa iti explic eu.
http://www.lovendal.net/......-o-iluzie/

| error1234 a răspuns:

Mie sincer mi se par niste aberatii ale unor oameni manipulanti...niste aberatii dezvoltate si mediatizate.nu cred in nimic.nu sunt ateu, dar nu le gasesc nici o logica.si pentru cei care au "simtit"prezente malefice ar trebui sa isi dea seama ca uneori mintea ne mai joaca si feste.bafta

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Hei!
da, mereu ma uit la documentare, emisiuni cu paranormal, spiritism, ma atrage foarte tare. multi ar crede ca sunt nebuna, n-au decat big grin
cand ai spus vampiri, la ce te-ai referit? vampirii pot fi si criminalii care ucid pentru placerea de a vedea sange, nu neaparat acele specimene din filme sau din cartile sf. dar tu crezi? big grin

| Sofffie a răspuns:

Un simplu, DA, nu are rost sa argumentez thinking, poate ca mi s-au intamplat multe lucruri paranormale, dar nu relehee hee, in vampiri, de ce nu, in spirite sa existe in pace atata timp cat nu le vadlaughing

| ii a răspuns:

Nu. sunt doar niste filme, povesti de groaza. Iar pozele de pe net cu " fantome " sunt trucate... sau sunt facute original.Chiar am putu sa-mi fac o poza. si am miscat tellu. si a iesit ca o fantoma :] happy :]

| Daria a răspuns:

N-am de ce sa cred in asa ceva. E o prostie.
Cred doar in Dumnezeu si in fortele mele propriihappy; cred ca e de ajuns.

| spidy a răspuns:

Da dc nu? pana la urma gradina lui dumnezeu e mare...vampiri nu stiu ce sa zic... or fi oameni cu mutatii. dar pana nu vad nu cred

| Bot a răspuns:

Tine minte si ia aminte : vampirii nu exista(doar nebunii care beau sange). Spiritele presupun omul dupa ce trupul e decedat(intruchiparea sufletului). Paranormalul inseamna ceva e omul nu poate intelege ceva care e fara rasp(deci nu se considera normal). Asta cred eu.

| Doa'Do a răspuns:

In paranormal, cred.In restul...nu! De ce? Pentru ca nu pot sa cred in ceva ce nu vad!

| Aurorah a răspuns:

Bunahappy
Sincer nu cred happy desi sunt mai multe argumente care incearca sa ma faca sa cred de ex.:majoritatea pozelor de pe net cu fantome sunt trucate asta ii ceva normal deci daca exista cu ciguranta nu pozele dovedesc asta (parerea mea) Iar vampiri nu exista ca atunci ar exista si unicorni :-p nu? Si da in chestii paranormale presupun ca cred sau cel putin imi place sa citesc carti pe tema acestui subiectbig grin
Pa!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pentru ca daca noi existam de ce sa nu existe si spirite, vampiri etc?+sunt fan al cartilor bazate pe aceste subiectetongue

| 0SomeOne0 explică:

Adrian Si mie mi se intampla.Chiar foarte des.Cat despre povesti:nimeni nu poate sti daca sunt adevarate sau nu(poate nici autorul povestii).

| 0SomeOne0 explică:

@allthegoodnamesaregone Buna! Ma refer la toate tipurile de vampiri(criminali, personaje etc.). Nu stiu ce sa cred. Uneori da, alteori nu.Depinde de starea mea de spirit.

| 0SomeOne0 explică:

@cosmin Funda.deocamdata nu stiu cui sa o dau.pentru ca toate raspunsurile sunt bune.Fiecare are parerea lui.

| 0SomeOne0 explică:

@carminaburama43 Imi pare rau pentru pierderea sotului.

| 0SomeOne0 explică:

@Jargon Multumesc! Dar deja stiam de acest site si imi place absolut tot ce scrie acolo.Sunt lucruri foarte interesante pe care multi oameni nu le stiu pana nu citesc.Multumesc oricum!

| cosmin_6815 a răspuns:

Nu fiindca nu au de unde sa vina nu au o sursa neaaparata de existenta si nu au de unde sa provina deci nu exista dar am auzit de la un profesor de religie ca "satana"poate intra in orice corp omenesc care nu crede in dumnezeu si are multe pacate etc. da fundaaaaaaaaaaaaaaa!