| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a dat tema la psihologie sa fac un referat despre temperamentul si caracterul lui Lenin si nu stiu ce sa scriu! va rog ajutati-ma. E urgent!:-s

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Citeste cateva date despre viata lui Lenin si apoi tragi niste concluzii pshilogice in functie de comportamentul sau.
Apropo, tema este, cel putin aberanta. E inutil cu profil psihologic al unui decedat... Nu putea alege profesoara (sunt sigur ca un barbat nu ar fi dat o tema asa de cretina) o persoana in viata?

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poti sa te documentezi despre Lenin aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Ilici_Lenin

Succes la scoala.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Dar de biblioteca ai auzit? Stii, e asa, o sala mare, unde sunt rafturi si vitrine cu carti, multe carti. E acolo o "tanti", se numeste "bibliotecara", careia ii spui ce cauti si ea iti da cartea, pe care pui matale mana s-o citesti. Nu-mi multumi.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Ma refeream la o biblioteca de la tine din oras, slabe sanse sa o gasesti la tine la scoala, pentru ca se numeste "Psihologie si sexualitate la mari contemporani", de Jacques de Launay, editura Venus. Bafta!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

@MrSmith, nu am apucat sa-ti spun "Bine ai revenit!" Ideea cartii s-a nascut la intalnirile dintre autor si specialisti in diverse domenii (psihologi, medici, grafologi, etc). Cartea reprezinta concluziile la care au ajuns acestia dupa cercetarile de rigoare, pornind de la evenimentele din viata celor pe care ii studiau, dar ce il roade pe autor, cel mai tare, legat de Lenin, este faptul ca "...nu am putut afla circumferinta capului si nici indicele sau cefalic", hahahahahaha.
Totusi, cartea e interesanta.

| Anne12345 a răspuns:

Am fost si la biblioteca, dar toate informatiile pe care le-am gasit erau despre actiunile lui Lenin.