| Supravietuitorul98 a întrebat:

Pe siteul NASA, la magazinul lor(ma rog... la magazinul unui punct de lansare de rachete-complicat...) se vand meteoriti. Ei costa cam 30$. Ei au si un mic certificat. Credeti ca sunt falsi?(ma gandesc ca NASA nu falsifica). As vrea sa cumpar si eu unul. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Rapplex a răspuns:

NASA nu urmareste averi de pe urma acestor vanzari, de aceea sunt si asa ieftine produsele.Meteoritii pica foarte des pe Pamant, deci sunt foarte multi. Daca tot vrei sa faci cercetari asupra veridicitatii pietrei, e foarte usor.Nu trebuie sa mergi in spatiu, ci sa o compari cu celelalte roci de pe Pamant. Daca are caracteristici diferite, inseamna ca nu apartine Pamantului, iar daca nu, ii dai frumos in judecata pe cei de la NASA si ceri despagubiriwinking

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

N-as crede ca are cineva de pe TPU un raspuns sigur.Doar daca vreun fost membru NASA a innebunit si-o arde pe site.

| NoChanceForUs a răspuns:

Posibil să da, și posibil să nu.30$ mi se pare puțin, ar putea fi și înșelătorie.Totuși,ținând cond că-i NASA, ar putea fi adevărați.Deși cu taxa de drum+vamă din 30$ se vor face 1000.

Răspuns utilizator avertizat
| DorelSudoru a răspuns:

Vand eu meteoriti, dar sunt mai scumpi

| Rapplex a răspuns:

Nu sunt falsiwinking

| FlorinDiablo a răspuns:

Cine stie ce pietroaie pre spala-te vand ei cine ii verifica ca sunt meteoriti sau pietre din baltawinking

| Rapplex a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Prietene, aia nu sunt negustorii din piata sau bazar.Ce finantari au de la guvern, unele tari viseaza sa aiba bugetul de stat cat finantariile NASA.

| FlorinDiablo a răspuns (pentru Rapplex):

In primul rand, nu cred ca ne cunoastem atat de bine incat sa fiim prieteni, daca acest aspect a fost lamuirit.Cum poti sa imi certifici tu ca obiectele care le vand recte roci nu sunt de pe pamant ii studiezi legaturile dintre molecule si pleci in spatiu sa cauti aceleasi roca cu aceleasi caracteristici?

| Rapplex a răspuns (pentru FlorinDiablo):

NASA nu urmareste averi de pe urma acestor vanzari, de aceea sunt si asa ieftine produsele.Meteoritii pica foarte des pe Pamant, deci sunt foarte multi. Daca tot vrei sa faci cercetari asupra veridicitatii pietrei, e foarte usor.Nu trebuie sa mergi in spatiu, ci sa o compari cu celelalte roci de pe Pamant. Daca are caracteristici diferite, inseamna ca nu apartine Pamantului, iar daca nu, ii dai frumos in judecata pe cei de la NASA si ceri despagubiriwinking

| marelemik a răspuns:

Da-mi adresa cu asteroidul si iti voi spune adevarul despre el

| marelemik a răspuns:

De fapt sunt falsi.sunt suveniruri din plastic.un asteroid de marimea unui pumn de om matur s-a vandut cu 3mil de dolari deci nu sunt asteroizi adevarati

| Gangsta a răspuns:

Cu siguranta nu sunt falsi, este una dintre cele mai serioase companii, asa ceva nu ar face.