| Thecurious a întrebat:

Buna seara, imi puteti explica principiul incertitudinii?
Voi oferi funda celui mai bun raspuns si le voi evelua pe celelelte.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Principiul incertitudinii din care domeniu al științei?

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Din fizica.
In cate domenii exista si care sunt acelea?

| Steregoi a răspuns:

Nu exista niciun principiu al incertitudinii. Totul se intampla cu un scop.

Cica "realitatea are o multitudine de stari care are doar una din stari cand o privesti." Adica atunci cand dormi "lumea din jurul tau o ia razna sau are multe stari iar cand te trezesti are o singura stare din alte stari posibile".

Daca Dumnezeu nu ar privi mereu, totul ar lua-o razna.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Al lui Heisenberg?

Daca vrei mai sumar: Nu poti stii bine viteza si pozitia unei particule. Daca ii stii pozitia, nu-i stii viteza. Daca ii stii viteza, nu-i stii pozitia. Cam asta ar fi principiul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Unei*

| gogu220 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar dacă ai postat un răspuns şi observi că ai greşit un cuvânt îl poţi corecta.

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru gogu220):

Mersi! Nu gaseam unde sa editez comentariul atunci.