| Alexxxxxx277272 a întrebat:

Buna seara, n-am stiut in ce categorie să ma adresez, am parte de paralizie in somn, putin cam ciudata si de fiecare dată o pățesc cand adorm in aceeasi pozitie de somn, ideea e ca o conștientizez, nu ma panichez decât cand incerc sa ma trezesc, adică ori imi fac cruce cu limba ori spun Iisus Hristos, doar ca ceva ciudat mi se intampla daca fac asta. Ori imi tiuie urechea foarte tare, ori simt cum imi explodează inima, bate extrem de repede si de tare iar, asta doar cand pronunț Iisus Hristos ca sa ma trezesc si nu inteleg de ce? Chiar astăzi am pățit iar.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Studiază tot ce găsești pe Google despre „Out of Body Experiences" (Experiențele despre ieșirea din trup în timpul somnului).
O să rămâi uimit și vei considera paralizia lucidă în somn um mare avantaj și o binecuvântare. E doar prima treaptă.
Adâncește un pic chestia, fă experiențe, vezi ce lucruri noi poți să mai faci când te trezești în astfel de stări.
Ceea ce tu crezi că este un dezavantaj, poate fi o binecuvântare.

| Alexxxxxx277272 explică (pentru anonim_4396):

Băieți, tiuitul si bătăile inimii repede le simt doar cand pronunț imediat ce ma trezesc dispar si ele dr parca n ar exista, si crede ma ca exista dumnezeu si cred si in univers pentru ca sunt alte lucruri care mi se intampla si nu sunt banale cum ar fi, 2 pisici care au o privire cunoscută de mine si apar in 2 locuri diferite, la mine la bloc și la un tov la bloc, cum se poate ca o pisica sa se uite la tine cand ii ceri în gând? Si nu 1 dată, ci de fiecare dată când întrebi ceva si ii spui tot în gând să se uite la tine daca asa este? Stiu suna nebunește n ai cum sa crezi asa ceva, dar asa este.

| Dana1999 a răspuns:

Mergi la un neurolog! Nu te poate consulta nimeni aici.

| Alexxxxxx277272 explică (pentru Dana1999):

Bai dana.n ai cum sa înțelegi astea până nu observi niște lucruri si faci niște lucruri, e greu sa crezi stiulaughing

| Valhoare a răspuns:

Parerea mea e că ești influențat de religie. Iisus si satana, religia in primul rând a fost creată acum 2000 de ani. La câte religii si zei au fost inventati. Mă îndoiesc că există un dumnezeu cu chip de om sau un demon asemenea unui țap.
E doar in mintea ta. Inima preia emoțiile din energia trimisă de creier. Posibil sa ai un atac de panică cand iti bate inima rău.
Cel mai bine, ar fi sa-ti spui gândurile in ordine, să crezi intr-un creator, intr-un dumnezeu, dar nu religie. Asta este parerea mea, pentru că religia si biblia se contrazic singure, plus atâtea crime cauzate din cauza religiei, m-au făcut să las religia.
Știu exact prin ce treci, am trecut si eu prin asta când eram mic.
Înfruntăți teama de intuneric si vezi că nu e nimic acolo. Controlează-ti gândurile, crezi intr-un creator sau mai mulți impuși de tine, nu de altcineva. Universul ăsta e prea mare să fie creat doar de religie.
Țâuitul pe care il auzi, e presiunea din timpan, e extrem de mare dacă ai liniște in cameră. Simți că-ti bubuie timpanul, dar dacă te ridici, scoți un sunet, va dispărea.
Lasă traumele cu religia, ești doar tu cu un creator, cu creierul ce are rațiune si instincte animalice si inima care pompează sânge. Nu-i niciun satan, niciun Iisus, e doar ceva necunoscut care nu ne vrea răul dar nici binele, e neutru.

| Alexxxxxx277272 explică:

Iar am pățit, de 2 ori, nu pot sa dorm, Mai imi si vine in gand satana, ii pronunț numele fără să vreau, cred ca trebuie sa merg la biserica frate pentru ca daca stau sa va povestesc d3 câteva luni ce mi se intampla chiar ca nu ma credeti