| Bogna a întrebat:

sunt clasa a-7 si la biologie mi-a dat de rezolvat un rebus... si acolo era o intrebare "Animale lisite de picioare" alcatuit din 5 litere... ultima litera este "e'

Răspuns Câştigător
| emaalexandra97 a răspuns:

Animalul lipsit de picioare este sarpele, deci la intrebarea ta raspunsul este sarpe.

| Bogna explică (pentru emaalexandra97):

Omg! ce simplu eu imi bateam capu, eu am crezut ca trebuie de scris regnul!

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Apode bre...

| cthulhu a răspuns:

S-ar putea sa fie totusi "apode". Definitia e pentru un plural si nu cred ca se refera la un animal anume, ci la un termen general.

| Bogna explică (pentru cthulhu):

E drept m-am silit cu fundita sad... chiar era apode

| aceton a răspuns:

Trebuia apode laughing