| Overlordspirit a întrebat:

Buna,sunt un mare Filozof.Lumea imi spune filozoful aproate ca zic ca sunt Socrate.Stiu multe chestii importante.De exemplu am un vis, stiu lucruri spirituale, si sunt serios, sunt responsabil de actiunile mele in viata.Am doar 16 ani, iubesc muzica si jocurile video.VIsul meu este sa devin un Gamer care ajuta comminitatea, si copiii din Africa.Bun acum care ar fi problema mea.As dori sa vad niste opinii despre colegii din liceul meu.Colegii mei sunt foarte copilarosi.Dau un exemplu o colega pe nume Rebbeca a spus: Sunt mai mult baieti frumos in Iulus Mall decat in tot Sibiul. Ei ma urasc pentru ca nu le indeplinesc visele lor, nu ma prosetsc.Am o gandire mai dezvolatata pentru 16 ani spun eu.Nu ma laud dar nu fumez nu merg in cluburi.Ascult muzica si iubesc jocurile video gen League of Legends.Cum ma puteti ajuta sa ma pot vorbi frumos cu colegii mei ei nu inteleg ma injura si vorbesc ca niste copii de 12 ani foarte rai care nu gandesc ce spun.

Răspuns Câştigător
| SteinZer0 a răspuns:

Nu esti aproape sa fii filozof. "un Gamer care ajuta comminitatea, si copiii din Africa.", un gamer nu face nimic pentru comunitate. Colegii tai nu pot fi ajutati, cel mai bun lucru pe care-l poti face este sa-i ignori. "De la oricine ai ceva de invatat, de la ei inveti sa fii tolerant".

27 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Iti dau maxim 12 ani cu o atitudine proasta.

Incerci sa ai o exprimare impecabila dar faci greseli de gramatica si foarte multe idei copilaresti.
Nu stiu ce sa spun, daca nu bei si nu fumezi, nu mergi in cluburi, nu ne prea intereseaza laudele sau ma rog...ce-ar...fi vrut ele sa fie.

Daca asta se voia a fi o prezentare...nu ti-a iesit.
Deci cum am spus, mai mult de 12-10 ani nu ai, nu stiu de ce-ai facut ce-ai facut, nimeni nu s-a mai prezentat pe aici deci...eh.

| Duucu a răspuns (pentru ErrorFound):

Nu te lua de el, așa sunt filozofii, neînțeleși laughing

| ErrorFound a răspuns (pentru Duucu):

rolling on the floor

| OOOLEOOO a răspuns:

Persoanele din jurul tau sunt oglinde care oglindesc un comportament de-al tau pe care nu-l accepti, nu-l intelegi sau nu vrei sa se observe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi doresc, chiar de mic, sa plantez pomi in mijlocul autostrazilor, in felul asta ajutand cat mai multi martieni refugiati pe Venus.

| Overlordspirit explică (pentru anonim_4396):

Mare copil esti, cand vei creste sa te gandesti la ce ai spus.Si nu ati spun cu rautate.Doar sa gandesti mai mult ce spui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Overlordspirit):

Da, asa e, ai dreptate!
Pana imi vine mintea la cap, ma duc sa zbor creierii unora in gta 5 online. Poate asa, jucand, voi ingrasa un copil din Africa.

| Dannnniiii a răspuns (pentru anonim_4396):

Genial!

| DatMikassa a răspuns (pentru anonim_4396):

Neah,sunt deja destule panseluterolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce ai mai zis la inceput ca esti mare filozof, pentru ca oricum se intelegea chestia asta din ce ai scris dupa aia.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Te-am mai intalnit de vreo 20 de ori in viata, cu alte infatisari, dar cu aceeasi atitudine.
Esti filosoful neinteles, plin de el si deprimat care sta doar in casa fara sa interactioneze cu altii pe motiv ca sunt prosti si copilarosi. Avand mult timp, arunca ochii si peste articole care mai de care. Multe ii zic sa se mobilizeze, sa invete sa ii iubeasca si pe ceilalti asa cum sunt, fiindca toti am pornit din acelasi punct ajungand suma circumstantelor si experientelor prin care am trecut. Altele il invata pas cu pas sa comunice, sa isi faca prieteni, sa se bucure de viata. Poate chiar a imbratisat Buddismul, totusi, este acel ceva, lipsa de vointa care il tine in zona de confort, iar cand i se mai aprinde beculetul, scuza lui preferata: societatea ma uraste.

Bai Socrate, lasa aerele, cauta prin baza ta de date si formeaza un filtru pentru cuvintele urate, extrage doar ideea, cauta sa iti faci un scanner cum are Pulsfire Ezreal si seteaza-l sa vada doar intentia oamenilor, nu si modul in care actioneaza.

Du-te, socializeaza, ca nu mori. Daca te simti asa de atacat, simti ca iti pierzi personalitatea si te asimileaza societatea, mediteaza inainte de culcare. Renunta la un meci de ranked, pune-te jumate de ora- o ora in pat, pe scaun, undeva unde sa nu te distraga nimic si goleste-ti mintea. In felul asta stergi toata informatia negativa pe care ai asimilat-o in timpul zilei, in subconstient.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Practicata frecvent, poate rezolva orice problema psihologica? Nu ma refer la una propriu-zisa, de exemplu frica de a vorbi in public sa spunem.(ma refer la meditatie, dar se subintelegea oricum)

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Www.nlpmania.ro arunca un ochi aici. Eu am niste treaba zilele astea(is un plod cu corijari). Lasa-mi mess-ul sau facebook-ul tau si te adaug pe la sfarsitul saptamanii. daca vrei.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Nu ti-am raspuns la intrebare. Nu, nu rezolva orice problema psihica, doar curata mizeriile acumulate pe timpul zilei in mod inconstient.

| Overlordspirit explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Pacat ca majoritate traiti in Matrix si agentul ala se uita la mine tongue poate veti intelege ce vreau sa va spun mai incolo, dar eram curios sa vad cum reactioneaza programul matrix la ce spun.Va salut pe toti!

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Overlordspirit):

Ai incheiat cu o atitudine superioara, spunand ceva complet banal. Ce ai rezolvat? Unde ai ajuns? Nu intreb cu rautate, stiu ca ai avut intentii bune(doar un bolnav mintal s-ar sabota singur, constient). Vreau doar sa aflu ce ai in capsor. big grin

| Overlordspirit explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Nu ai cum, ce spun eu vine din inima nu din minte si de aia nu intelegi big grin

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Overlordspirit):

Nu ma cunosti, nu ai de unde sa stii.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Overlordspirit):

Eu vreau sa inteleghappy.De ce esti un mare filozof? Cum definesti a fi un filosof, a filosofa? Tine minte, nu tot ce iese din inima trebuie legat instant de filosofie.

| Overlordspirit explică (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Pentru ca nimeni nu intelege realitatea cum inteleg eu.Totul e o minciuna mare nimic din ceea ce vedem e adevart.Sunt multe minciuini si prin asta spun ca sunt filozof.Ma leg mult de parti spirituale parti de intelepciune. Oameni in ziua de azi nu gandesc asa deci sunt o persoana mai diferita

| contαbαndonαt a răspuns:

Deja simt cum imi sangereaza ochii dupa ce am citit aceasta minunata (!) elucubratie, mai, " Sōkrátē' ", mai...

| BluishAngel a răspuns:

"Visul meu este sa devin un gamer care ajuta comminitatea". Nu iti face griji. La cum te-ai prezentat vei avea un viitor luminos si inca de pe acum esti aproate de reusita.winking

| DatMikassa a răspuns:

Esti un Socrate neinteles!

| Overlordspirit explică:

Atat puteti si voi sa reactionati la ce nu intelegeti, ca nu sunt in normalitatea voastra, reactionati la ce nu intelegeti.

| Dannnniiii a răspuns:

Lumea "a-ti" spune filozoful? Romana ta lasa grav de dorit si tu zici ca esti aproape Socrate? Aproape Fernando de la Caransebes as zice happy

| sabin89 a răspuns (pentru Dannnniiii):

Observa ca nici nu a zis 'aproape', ci 'aproate', ca sa rimeze cu Socrate. Este totusi un tip inteligent.

| Dannnniiii a răspuns (pentru sabin89):

Esti cu el in clasa? laughing