| SmartphoneGirl a întrebat:

Buna toata lumea! Funditaaaa. Deci. Avem de facut un experiment de biologie si fizica si trebuie sa construim un fel de macheta sa aratam asemanarea dintre sistemul circulator si curentul electric. Doamna ne-a spus sa facem ca o macheta la care intr-o parte sa fie o pompita(inima) si in partea cealalta un circuit electric cu becuri care sa se aprinda in functie de cum circula sangele. Nu prea stiu cum sa construiesc asta. Aveti vreo idee? Va roooog mult mult mult mult de toooot. Multumesc anticipat. happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un bec care se aprinde la fiecare pompare a inimii...ce e asa greu?