| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema va rog sa nu radeti.Sunt balbait,nu pot sa zic cuvintele clar, mereu ma incurc.Nu stiu ce sa mai fac am mers la multi logopezi si nu au putut sa ma ajute sad. De cand eram mic visam rau mereu ma trezeam la 12:10, 12:20 noaptea si tipam MAMAAA.Visam foarte rau, cosmaruri ingrozitoare cu demoni si alte chestii.Eu cred ca de la cosmarurile alea sunt eu balbait,si vreau sa imi spuneti cum pot sa visez noaptea, la ce ora sa ma culc ca sa visez pentru ca vreau sa rezolv lucrurile astea, chiar vreau sa intru in vis si sa il distrug pe acel monstru care ma tortureaza cu problema asta VORBIREA de 5 ani sad. Va dau FUNDA!

7 răspunsuri:
| Aiwendil a răspuns:

Nu stiu cat te va ajuta, dar spune mereu rugaciunea Tatal Nostru cand te culci.Repeta in minte pana adormi si fa asta multe nopti la rand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate rezolva cu hipnoza.
Cauta Vasile Bologan, Horia Nita etc.

| unknøwn a răspuns:

In primul rand, nu te mai uita la nici-un film horror sau alte chestii de genul asta.
In al doilea rand, in functie de cat de obosit esti, visezi cam la 3-4 ore dupa ce adormi(depinde, daca adormi ziua poti si mai devreme, dupa 40 de minute). Daca dormi 4 ore, te trezesti, si te pui sa dormi la loc, ai foarte mari sanse sa visezi acum. In maxim 1 ora.
Ce elemente apar cel mai des in vise? Pe langa demoni?
Ce vor sa-ti faca si cum reusesti sa scapi din vis, sa te trezesti?

Ar trebui sa mergi la un psihoterapeut bun.

| anonim_4396 explică (pentru unknøwn):

Pai cand eram mic visam ca cad de la balcon si imi era frica rau.Dar cel mai rau era o doamna urata cu parul nearanjat cu fusta roz si camera era roz si vroia sa ma violeze ala e monstrul. Avea o fata foarte crying((((( Si ca sa ma trezesc tip tare in vis MAMIIIIII si ma trezesc pur si simplu.In orice vis cand nu pot sa ma trezesc Tip mamiiiii am incercat si tatiii si nu a mers.

| Trandafirii a răspuns:

Pai nu conteaza orele care te culci si te trezesti, dar de recomandare poti sa te culci la 23:00 si sa te trezesti la 9:00 si esti rarait si aste se indreapta cam greu, nu poti controla tu visele, dar gandeste te la lucruri frumoase inainte de culcare, succes!

| PilsOnDubstep a răspuns:

Nu are nici o treaba chestia asta cu balbaitul... dar daca esti asa interesat sa visezi... bagate la somn la ora 12 -1 si ar trebui sa visezi destul de bine... imi spui ce ai facut happy

| Suciu_Gabriel_1998 a răspuns:

Culcate mai devreme si gîndestete la lucruri frumoase