| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, aș dori să îmi cumpăr iphone 7 plus, dar am auzit ca prima oară se lasă la încărcat 12 ore ca sa țină bateria mai mult, e adevarat?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Fals, il lasi pana se incarca 100% si dupa il scoti de la incarcat.

| KevinAle a răspuns (pentru Intruder19):

Multumesc, dar esti sigur?

| Intruder19 a răspuns (pentru KevinAle):

Toate telefoanele vin cu bateria formatata din fabrica, chiar daca il lasi 12 ore, il lasi degeaba pentru ca in momentul cand a ajuns la 100% se opreste incarcarea si telefonul nu mai primeste curent.

3 răspunsuri:
| Illuminati2016 a răspuns:

Ii strici ciclul de incarcare deoarece el ajunge la 100 se opreste din incarcat, dupa ajunge la 99 si iar incarca si asa se uzeaza