| 12345600 a întrebat:

Bună TPU! La câți ani se naște un om care va schimba lumea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uită-te la marile personalități ale lumii care au schimbat legi și alte cele și fă apoi o socoteală.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 2022 de ani.

| johnnny123 a răspuns:

Întrebarea ta sugerează că ar exista un interval de timp predefinit la care se naște un om care va schimba lumea.

Total fals. Nu există un interval predefinit, este un proces complet aleatoriu.

În plus, ce înseamnă "să schimbe lumea"?

Absolut toți oamenii schimbă lumea într-o anumită măsură. Iar în orice moment pe planetă există câteva zeci de mii de oameni extrem de puternici, extrem de inteligenți sau extrem de talentați care influențează în mod permanent și uneori radical mersul lumii.

Deci ce înseamnă în viziunea ta "să schimbi lumea" și de ce crezi că acest lucru poate fi realizat doar de către anumiți oameni născuți la un anumit interval de timp?

| Brizbriz a răspuns:

Depinde, depinde de magnitudine
de la Hitler care a intors lumea pe dos, la Jobs, care cu o inovatie... NU O INVENTIE (a pus in acelasi loc touchpad, touchscreen si mobile cpu) a bagat internet in mana unor oameni care nu ar pune mana pe un calculator... EVERRR (si stiu cativa, care nu stau decat pe telefon, cu toate ca au PC toata ziua)

| Helpmeeplease a răspuns:

Haha, tu poți fi unul dintre ei. De fapt toti avem acest scop. De a veni aici și a face această lume mai bună.
Eu sunt unul dintre ei. nu vreau să mă laud sau ceva. este doar din cauza viziunilor pe care le am si le voi pune in aplicare.
Si imi pot da seama si daca o persoana va avea un scop maret sau nu.
Te pot ajuta daca vrei si esti curios in legatura cu astalaughing