| PussicatDolls a întrebat:

Bunalove struck
As vrea sa`mi dati si mie niste idei pentru o poveste stiintifico`fantastica.
N`am nicio ideelove struck
Ofer funda si voi.Va rog frumos love struck

4 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Personaje: Gheorghe,Măria,Salam,Petronel Parizer, Gogu și Bovină Scârțescu.
Desfășurarea acțiunii are loc în anul 6666, când pământul stă pe cale să fie terminat de un meteorit în formă de capră.
Ți-am dat începutul, te descurci.

| Rapplex a răspuns:

O alta varianta care nu are nevoie de modificari ar fi Biblialaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Reiikó a răspuns:

Poti zice ca planeta noastra se lupta cu planeta Marte:
Planeta noastra a fost atacata de planeta Marte. Extraterestrii de pe Marte trag in noi cu laserul. Ar vrea sa o cucereasca pentru a face un sediu cu tehnologie foarte avansata.
Farfuriile lor zburatoare erau foarte luminoase si venau cu viteza! In jurul lor distrugeu tot.

Continua povestind despre razboiul acesta sau daca nu iti place fa cum vrei tu!

Poti scrie ca ai vizitat o alta planeta unde oamenii se nasteau destepti iar pe parcursul vietii lor pierdeau din aceasta desteptaciune ei absolvind mai intai facultatea apoi liceul iar cei mai destepti batrani erau cei ce absolveau gradinita. orasul in cre traiau acestia era foarte ciudat erau masini zburatoare ce faceau cozi de sute de km trenuri ce mergeau cu viteza luminii prin tunele aeriene norii semanau cu vata pe bat.