| Fader a întrebat:

Buna ziua! Sunt clasa a 8-a iar aspiratia mea este sa fac parte din STEM ca un inginer nuclear, lucrand la un NPP.

Intrebarea mea este: Mate-info sau Stiintele ale naturi (AKA Bio-chimie)? Ingineria nucleara este ea insasi o sub-sectie din ingineria chimica..deci sunt sigur ca Biochimia este alegerea optima.

Poate cineva sa imi explice ce voi studia in principal daca voi alege Mate-info sau Bio-chimia? In general, si o descriere "vague" ar trebui sa ma concentrez pe chimie organica, electromagnetism, fizica atomica si termodinamica (evident, matematica la fel), doresc o corectare daca am gresit.

In concluzie: Mate-Info sau Stiinte alte naturii? Vreau sa vad ce recomanda oamenii cu experienta.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

NU CONTEAZĂ dacă e mate-info sau științe, important e ce facultă faci și mai mult de atât, CUM o termini. Intr-un astfel de job nu intră "glumeții" ci doar elita tehnologică

noroc la examen