| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Buna ziua TPU,o intrebare,daca eu imi creez o clonă si clona ma ucide pe mine, practic e o crima sau o sinucidere?

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar daca este o clona a ta totusi este o persoana diferita fata de tine, asa ca daca te ucide este omor, atat teoretic, cat si practic.
Nu tu te-ai ucis din propria vointa si cu propria mana.

regis
| regis a răspuns:

Evident crima, ce treaba are clonarea in treaba asta? Chiar daca impartiti acelasi ADN, tot crima se cheama. La fel si in cazul gemenilor identici.

| doctorandus a răspuns:

La oameni ar putea fi clonat cel mult ADN-ul, nu si mintea.

| dullcat a răspuns:

:)) As zice crima.Mai sunt si altii curiosi in aceeasi masura.https://www.quora.com/If-your-clone-kills-you-is-it-murder-suicide-or-both

| relian a răspuns:

Ai gresit categoria, sau websitele laughing cauta in dictionar si vezi ce inseamna sinucidere, ce inseamna omor, apoi afli raspunsul la intrebare.

| sammie a răspuns:

Crimă că ea te-a ucis ( clona ) nu te-ai ucis tu singur.

| Theo94 a răspuns:

Este o crima.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Este evident o crima.
Chiar dacă clona este făcută să îți semne fizic, are un alt comportament, o alta personalitate față de a ta
Sinucidere- proces prin care tu îți faci singur rau și alegi sa îți pui capătul zilelor.
Crima- când o alta persoana te omoară.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

+ Îmi aduci aminte de acele filme / desene, cu clona bună care ajunge sa se transforme într o clona rea pe parcurs și creează evident dezastre, iar persoana după care a fost clonata clona, încearcă să oprească și să salveze situația.

| AmandinaDragan a răspuns:

Probleme la mansarda?

| Continchiscontsters a răspuns:

Îți faci clona la lumânări laughing)) ce sa mai faci frate laughing)) ca pana și tu te omori atâta de mult de iubești ca clona ta te face praf laughing)))

| Continchiscontsters a răspuns:

Pai dacă mai fac unul ca mine adio elon Musk și conolizare aici rămâneți cu toți sau dus zilele cu rachete și mașini lambo dubai figuri în casa va țin pe toți rolling on the floor))) care iese afară direct covid nu mai exista niciun Facebook tiktok insta only fans la munca cu toții

| alexcelfrumos14 a răspuns:

Crima deoarece, nu doar este un corp diferit, din momentul in care clona este creata, ea devine o persoana diferita chiar daca este facuta dupa tine. persoana este definita de caracter si caracterul este dat de experiență. chiar daca clona ar fi facuta cu toate amintirile tale, din momentul in care este creata nu poate trece prin exact aceleași evenimente, prin urmare devine o persoana separata. clona devine propria persoana din punct de vedere fizic si psihic.