| Razvan681 a întrebat:

Bunicul meu a murit de 3 luni, iar bunica l-a visat recent. Se făcea că venise și se oprise la oala cu ciorbă, mâncând cu poftă. Bunica fugi în a treia cameră, unde era nora, Dana, cu un copil pe care îl alăpta. O anunțase că venise bunicul, care tocmai intra în odaie. Se așeză pe un scaun, iar bunica îl pupa și îl întreba cum de a venit, că era mort, etc., iar acesta îi spuse că fusese la cules de cireșe. Bunica îi spuse Danei să se ducă să îi pună ciorbă bunicului ca să se sature. Aceasta veni cu un castron mare cu ciorbă, dar bunicul îi spuse să îl ducă în camera lui, să mănânce acolo. Între timp, bunica îi luă locul Danei, începând să îl alăpteze chiar ea pe copil, ceea ce e ciudat. Dana ieșiseră cu ciorba să o ducă în camera lui, iar bunicul a ieșit după ea, urmat de bunica. În hol se afla o actriță faimoasă din România care trăiește, pe care o întreba bunica ce caută în casa ei și începu să îi povestească de bunicul și așa mai departe. În timp ce vorbeau ele, veneau încă doi oameni, unul mort, iar despre celălalt nu se știe dacă mai e viu. S-au oprit amândoi la oala cu ciorbă și sorbeau cu poftă. Bunica se enervă și începu să țipe, iar actrita îi spunea să înceteze că o aud răposații. Bunica intră în camera bunicului, unde trebuia să mănânce ciorbă, dar nu îl găsi. Dispăruse. Puteți să îmi spuneți o interpretare a visului, cei care vă pricepeți? Am încercat să scriu toate detaliile.

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Şi crezi că probleme despre vise se încadrează la categoria S&F? Eu cred că mai degrabă pe acolo pe la amuzante. Ce-ar fi dacă fiecare ne-am spune visele pe aici...

| Violleta2022 a răspuns:

Vise de noapte!
Visul nu inseamna nimic!
Este perfect normal ca bunica si membrii familie sa-i viseze pe cei morti! Sa dea si bunica-ta ceva de mancare pentru bunicul tau!
V

suntserios
| suntserios a răspuns:

Visul e o chestie nascocita de subconstientul omului. Nu e vreo putere supranaturala care prezice viitorul

| Sn4k3 a răspuns:

Mai bine sa nu stii. E ceva de rau!

| Razvan681 explică (pentru Sn4k3):

Serios sau e doar o ironie?

| Sn4k3 a răspuns (pentru Razvan681):

La o astfel de intrebare tu ce crezi? Inseamna doar ca ii e dor de bunicul tau.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu reprezinta decat dorul fata de bunic.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Vine 2019 si unii inca cred ca visele simbolizeaza ceva...cine ma trezeste peste vreo 40 de ani?

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Poate bunicului tau ii era pofta de ciorba cand era inca in viata, si a murit nesatul

| LoVance0000 a răspuns:

Poate ca bunica ta vrea sa si caute ceva de facut, sa ajute, sa se implice in ceva.E mai monoton timpul acum!