| Andrei200202 a întrebat:

Când credeți că se va gasi prima formă de viață extraterestră?-Ce se va întâmpla atunci când se va descoperi?
Cum de până acum nu s-a găsit nimic concret?

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Pentru că Pământul e plat!
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1Cel mai probabil nu se va gasi in viitorul apropiat, nu avem tehnologia suficient de dezoltata, si nu exista mare interes in finantare pentru a atinge progres. 2. Si daca s-ar descoperi nu ar dezvalui publicului.
3. Universul e extrem de mare planeta noastra este ca o granula de nisip dint-un singur desert

| Teffan a răspuns:

Când și dacă se va găsi(probabil ca niciodată), descoperirea vieții extraterestre nu va fi nici pe departe asa cum și-ar imagina populația.
Toata lumea are impresia ca inevitabil se va produce marea întâlnire cu o forma de viata superioara nouă, cu o civilizație mult mai avansata, care are potențialul sa reprezinte o amenințare la adresa civilizației noastre. O idee lansată de imaginația SF și promovata de Stephen Hawking(deci un plus de credibilitate, dată fiind formarea științifică a acestui savant) care mie, personal, mi se pare total neîntemeiată și fără nicio bază.