| anonim_4396 a întrebat:

Cand o persoana cauta atentie non stop si nu isi da seama de ceea ce face, poate fi semn de narcisism psihopat? Plus stari schimbatoare de manifestare?

Răspuns Câştigător
| Andrei73802717159 a răspuns:

Inseamna ca e o persoana care nu a avut destula atentie la viata lui/ei.Starile schimbatoare difera de la om la om si nu stii ce gandire are...
Daca aceea persoana te enerveaza fara sa ii faci nimic nu ii mai da atentie si totul se va rezolva de la sine.

| RAY a răspuns (pentru Andrei73802717159):

Nu iti da seama de ceea ce face, cauta atentie non stop, nu o baga in seama parinti, familia, ganduri de sinucidere

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cand cauti atentie non-stop, iti lipseste sentimentul ca apartii cu adevarat cuiva.
Ca nu te baga parintii in seama, poate sa fie doar o falsa concluzie, bazata pe sentimente. Sentimentele sunt inselatoare, te orbesc.
Ganduri de sinucidere - diavolul te uraste extrem de mult, si te incurajeaza sa faci asta. De ce? Porti chipul lui Dumnezeu, si el il uraste pe acesta.

Gandurile de sinucidere sunt o otrava lenta. Trebuie cautat ajutor.
Trebuie sa te implici in ceva folositor, incat sa nu te mai simti fara sens.