| Jonnymiksa a întrebat:

Când totul merge greu cum să continuăm viaţa?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Ai doua maini? Doua picioare? Auzi, vezi si nu ai nici un handicap?
Daca ai raspuns cu da, nu ai nici o scuza.
Nu exista nu pot, nu vreau.
Dar stiu, e mai usor sa ne plangem.

29 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cu speranta in bine, macar atat ne mai ramane

| Jonnymiksa explică (pentru AvalohAlyn):

Da. o speranţă în bine.

| sabin89 a răspuns:

Primul lucru pe care trebuie să îl avem în vedere e sănătatea. Să ne îngrijim sănătatea. Că apoi totul decurge normal, adică așa cum aflăm din înțelepciunea populară: Sănătoși să fim, că belelele curg. happy

| Jonnymiksa explică (pentru sabin89):

Da sănătatea e totul fără ea e greu.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
In mare parte suntem responsabili pentru ce suntem si unde suntem datorita decizilor si actiunilor.
Exceptii sunt cand destinul nu e generos si nu depinde de noi.
Putem sa ne continuam viata cautand solutii fara sa ne plangem decat, nu ajungem nicaieri asa!

| Jonnymiksa explică (pentru ROB3RT89):

Da, ai dreptate.
Dar se mai poate continua la capătul tunelului? Căutând care soluţii?

| Jonnymiksa explică (pentru ROB3RT89):

Da e mai uşor şă ne plângem, poate după avem curaj mai mult să ne confruntăm în viața de zi cu zi.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Jonnymiksa):

Ai doua maini? Doua picioare? Auzi, vezi si nu ai nici un handicap?
Daca ai raspuns cu da, nu ai nici o scuza.
Nu exista nu pot, nu vreau.
Dar stiu, e mai usor sa ne plangem.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu ambitie si determinare!
Viata nu-i usoara pentru nimeni, toti trecem prin aceleasi probleme, ca nu ne-am nascut din parinti super bogati, sa nu conteze cum tarim.
Asa ca, nu te mai plange si pune mana la munca, mai intai invatand pe rupte, ca ele, mai tarziu, muncind pe rupte, sa-ti cosntruiesti un viitor.
Ai grija ce decizii iei in viata, ca de alea depind bunastarea ta de mai tarziu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar timpul te impinge de la spate oricum. Nu poti sta pe loc chiar daca vrei. Asa ca poti inchide ochii, sa nu iti mai pese de ce se intampla si o sa te trezesti peste cat timp vrei.

| Jonnymiksa explică (pentru DoarBogdan):

Nu ştiu de timp, dar nevoia te împinge?

| Sn4k3 a răspuns:

Cu greu. Rezolvi problemele si aia e. Tine de tine.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Rezolvand problemele pe care le avem

| Jonnymiksa explică (pentru ForeverAlone97):

Putem spera şi dacă nu se rezolvă?

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Jonnymiksa):

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ai face merge greu la inceput, dupã apar rezultatele efortului care l-ai depus

| Alfred0703 a răspuns:

You don't.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Ca si cand nu ar exista acel greu
ignora tot
alege cate o problema si rezolvo asa nu va fi greu si nici stres

| lovecats123 a răspuns:

Ei bine, trebuie sa realizam ca o perioada dificila nu este egal cu o viata grea fiindca in viata momentele frumoase si cele grele, alterneaza. Trebuie sa incerci sa vezi partea plina a paharului. Sa iti dai seama ca din fiecare greseala, te maturizezi si prinzi experiență. Trebuie sa realizezi cat esti de puternic. Numai gandeste te peste cate ai trecut. Viata este un dar gratuit, de aceea trebuie sa profiti cat poti de ea, de fiecare secunda... Acum, rezervați o zi sa te descarci, plangi, țipă, sparge ceva daca asta te ajuta, rascoleste-ți amintirile dar de maine, gata. De maine sa ridici capul sus, sa iti dai seama ca,, tu esti capabil sa treci peste", sa iti faci un plan de bataie si sa lupți pana iti readuci soarele in viața.

| Jonnymiksa explică (pentru lovecats123):

Da aşa e -Viaţa e o luptă mare.

| HelpingHands a răspuns:

Poate că trebuie să faci o schimbare în viața ta, dacă lucrurile merg greu. Ar fi necesare mai multe detalii!

| Eroare404 a răspuns:

Trebuie sa speram ca vom depasi greutatile.

| Jonnymiksa explică (pentru Eroare404):

Crezi că speranţa ajută?

| Jonnymiksa explică:

Cel mai greu în viaţă este să-ţi găseşti locul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jonnymiksa):

"acum 18 ore | Jonnymiksa explică:
Cel mai greu în viaţă este să-ţi găseşti locul".

Total gresita expresia ta!
Omul sfinteste locul nu vice versa!
Un om cinstit si muncitor isi gaseste loc peste tot in lume, cu usurinta chiar.
Un puturos in schimb, nu-si va gasi niciodata loc, continuand sa se planga din orice nimic, find nemultumit de tot ce vede si atinge, cerand tuturor mai mult, fara sa ofere nimic, avand senzatia ca merita totul, fara sa munceasca.
Omul este usor adaptabil!
Poti sa-l trimiti si-n antartica, ca tot se descurca,
Asadar, locul lui este acolo unde si-l alege sa triasca cu familia lui.

| Jonnymiksa explică (pentru Violleta2022):

Dacă iti moare sotul si copii in accident ce faci?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jonnymiksa):

Ii plangi si incerci sa-ti duci viata mai departe, asa cum este normal.

| Jonnymiksa explică (pentru Violleta2022):

Nui uşor?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jonnymiksa):

Evident ca nu-i usor, dar nu ai ce face, decat sa-ti duci viata mai departe!

| Jonnymiksa explică (pentru Violleta2022):

O duci cum poti nu cum vrem?