| anonim_4396 a întrebat:

Când va începe lumea sa gândească?

14 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

În ziua în care tehnologia va fi mai importantă decât relaţiile interumane happy

| darrio2007 a răspuns:

Si acum lumea gandeste dar fiecare in felul lui.

| RAY a răspuns:

De unde știi ca nu gândește?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Din orice aspect al vieții lor.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ca gândești tu pentru noi

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ai dedus tu asa. Ești pe stop?

| Catrice a răspuns:

Omenirea e în regresie intelectuală. Iiziii.

| gabicoo a răspuns:

Când dă cu capul de pragul de sus!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Lumea este in regres adica nu merge intr-o directie buna de loc. Oamenii sunt reci nu doar in Romania dar cam peste tot.

E adevarat ca: "La inceput a fost gandul, cuvantul, si in final faptele si uite asa lumea din jur a inceput sa se schimbe."

Populatia omenirii in ultimii 30 de ani a crescut de la 6 miliarde si 100 de milioane la 7 miliarde si 800 de milioane. Cei drept in 30 de ani se schimba multe.
Eu nu cred ca cei 2 miliadre de oameni au fost facuti din interes pentru alocatie sau din greseala la betie.
Imediat ajungem la cifra de 8 miliarde de oameni iar chinezii reprezinta 27% din populatia globului.

VIN VREMURI GRELE.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Lumea nu merge intr-o directie buna de loc.
Din cauza ca populatia lumii a ajins sa fie atat de mare incat multi istorici, oameni de stinta si politiceni spun ca noi acum chiar traim acele vremuri de final. Incalzirea globala, criza mondiala, razboaiele si multe altele.

7, 800,000, 000 de oameni pe glob si continuam sa crestem tot mai mult si sa consumam resursele planetei.

In China sunt deja 1, 439, 323, 000 adica 27% din populatia globului.
In anul 1900 China avea 400 de milioane de oameni iar acum dupa 121 de ani sunt 1, 4 miliarde.

| BuLaNNNeL a răspuns:

La ce te referi?

| DarthNiger a răspuns:

Cand o sa se sfarseasca omenirea, fiindca atunci nu o sa mai existe oameni care nu gandesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand devenim gandaci

| Crescent a răspuns:

Cand isi va da seama ca nu mai merge asa.