| ioanaabt a întrebat:

Care a fost ultima carte pe care ai citit-o?

45 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

,,Portrete din cioburi,, de Ligia Seman

| AvalohAlyn a răspuns:

Enigma Otiliei de George Calinescu.
In prezent citesc ghiduri turistice cu diferite tari(Romania,Franta,Australia,Spania, Italia, Marea Britanie)

Apache
| Apache a răspuns:

Provocarea zeilor -eric von daniken

| harciog a răspuns:

Lucian (blegu... aaaa )Blaga"Zari si etape".

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"Terreur à Tracadie" de Kathy Reichs. In curs de citire pentru ca, intotdeauna cand termin o carte, incep alta.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@Mihaidavidoglu1954: Bravo! Felicitarile mele pentru incultura! Chiar ma intrebam de unde-ti vin raspunsurile alea stereotipe si copiate de pe net. Auzi! Literatura e pierdere de timp pentru tine! Cred ca tu esti pierdere de timp pentru umanitate.

| wales a răspuns:

Ce se va întâmpla cu lumea aceasta? Scrisa de Joachim Langhammer.
O carte destul de complexă despre istoria întregii omeniri.

| MMihai a răspuns:

Citesc diverse legate de lucrul cu calculatorul, nu mai citesc de prea mult timp literatură, că nu am timp de pierdut!

| MeScorpion a răspuns:

Dostoievki "Crima si pedeapsa"

| Dumnezău a răspuns:

''Harry Potter si Printul Semipur'' de J.K.Rowling

| Hăgiul a răspuns:

Cartea nu este decat o informatie second-hand cu care toti se sterg la dos si-ti zic pe urma ca-i ciocolata, oferinduti-o.
Din pacate, ceea ce este cu adevarat important se afla adanc ascuns in noi...iar daca ne refugiem afara, in acest teatru de oameni prosti care vorbesc despre intelepciune, cum putem gasi cheia spre propriile noaste raspunsuri?

| AG a răspuns:

Ieri am terminat de REcitit Oameni in jungla de Norman Spinrad

greece12
| greece12 a răspuns:

Ioan Grosan-O suta de ani de zile la portile orientului.

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Ultima carte citita a fost David Copperfield de Charles Dickens.Ti-o recomand happy

Acum citesc 20.000 de leghe sub mari de Jules Vernes. love struck

Sper ca te-am ajutat happy

| MasterGoldX a răspuns:

Jurnalele lui Stefan - Nesatul (bazat pe cartile si serialul tv Jurnalele Vampirilor) by L.J. Smith.

| Kyky a răspuns:

Demonii vantului, de Daniela Zeca.

| ioanaabt explică:

@FuyuAoi Am citit ambele volume si da, mi-au placut foarte mult.

| Ramonaaaa a răspuns:

Jurnalele Vampirilor happy

| CarlaElena a răspuns:

Hamlet - William Shakespeare; x

| InnocentSmile a răspuns:

Citesc doua carti in paralel:
Amurg[prima carte]-Stephenie Meyer si Mara- I.Slavici

| fuckThisLife a răspuns:

Colectionarul de cadavre

| Graphee a răspuns:

- La răscruce de vânturi, de Emily Bronte. Şi filmul a fost foarte bun.

| sabilopod a răspuns:

De 1 luna sunt in cursul citirii baltagului. sad cea mai nasoala carte din viata mea. ultima carte citita de mine a fost 13 la masa de agatha christie.

| ILied a răspuns:

Cum sa-ti dersezi dragonul
Mie mi-a placut.

| iulikka a răspuns:

Odiseea

| KimY a răspuns:

Enigma Otiliei`- o carte absolut incantatoare.

| LoveYou4Everrr a răspuns:

Cartea''lupta" din seria jurnalele vampirilor(e volumul 2 si iti recomand si tie cartile). acum citesc ''mandrie si prejudecata''... sper ca te-am ajutat! pa kiss

| asjkldfg a răspuns:

"Amintiri din puscarie" de Ion Asasinul

| SunShineyKidu a răspuns:

Jurnalele Vampirilor - Jurnalele lui Stephan - Nesatul (vol 3 )

| CetateancaTurmentata a răspuns:

,,Pe aripile vântului" de Margaret Mitchell. E o carte foarte bună (şi destul de mare) pe care merită să o citeşti. Mă rog, pe care merită să le citeşti, pentru că are două volume.