| georgekids a întrebat:

Care arma crdeti ca este mai buna Coltul (m16, ar15...) sau Kalasnikovul (ak47, 74, akm )?
Sau stiti vreo arma ma buna?

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Kalasnikovul este cea mai buna si fiabila mitraliera facuta vreodata...

Poate arme ca M16, sau HK416 sunt mai moderne...si mai precise.

Dar nu cred ca exista mitraliera mai fiabila si versatila ca Ak47.

| Andrei7520152 a răspuns:

Bizara intrebare. :)) dar fiecare tip de arma are alte caracteristici. ak-47, care are si ea niste nspe mii de fabricanti pe intreaga planeta, e foarte buna pentru ca: e ieftina; fiabila; simpla de intretinut; foloseste un proiectil mai performant, mai ales pe distante mari (cu toate ca se fabrica AK-uri care pot trage si cu 5. 56mm NATO). dar sa compari 7.62 cu 5.56 e cel putin ciudata ca ambele proiectile au fost fabricate pentru diferite situatii. forma proiectilului 7.62 se face ca arma s-o poata extrage mai usor pe foc automat, prevenind astfel blocaje in conditii dificile (noroi, nisip). ia mecanismele unui ak standard si o sa vezi de ce se strica asa greu.

"Sau stiti vreo arma mai buna? "
ita bre http://en.wikipedia.org/wiki/Barrett_M82

| Narcis2007 a răspuns:

Mie imi place coltul

| Încrucişătorul a răspuns:

O arma mai buna zici? Bomba nucleara ar fi una, urmata de racheta Tomahawk.

Cat despre Colt sau Kalasnicovul: totul depinde de glont.

| MyGoodLife a răspuns:

Kalasnikovulwinking

| bula2014 a răspuns:

KK-ul nene ai sanse sa si numeresti

| xHoliday a răspuns:

Mai bun este Kalasnikovul.

Răspuns utilizator avertizat