| LoveMadScience a întrebat:

Care credeti ca este principala cauza a disparitiei dinozaurilor? Raspundeti serios sau nu mai raspundeti, va rog:-p

16 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

@TheJeryk0

"De unde stii tu asta?
Ai vreo dovada? "

Da, stimabile. Oamenii si dinozaurii nu se afla in aceleasi straturi geologice.

| chelstone a răspuns:

Dar oare mamutii lanosi, cum au disparut?

| chelstone a răspuns:

''De unde stii tu asta?
Ai vreo dovada?''

Ai vazut fosile ale dinozaurilor? Cand o sa vezi si o forma umanoida langa ele atunci sa spui ca omul a trait in acelasi timp cu dinozaurii.
Si daca acel potop ar fi fost acum 65 milioane de ani, cred ca acum ar fi trebuit sa avem colonii si pe alte planete, pentru ca ne-am fi inmultit excesiv de mult in 65 milioane de ani.
S-a gasit vreo scula de bascula a omului printre fosilele dinozaurilor? NU, inca o dovada ca omul nu a convietuit cu dinozaurii.

| chelstone a răspuns:

TheJeryk0, cum sa dispara dinozaurii la potop, cand noe a primit ordin de la dumnezeu, sa stranga perechi din fiecare exemplare de vietati? Ai ipresia ca dinozaurii au cazut din barca? Voi degeaba sunteti crestini, si tot o ardeti cu potopul...

| Malphas a răspuns:

Cărui dinozaur i se mai scoală la temperaturi negative? Cred şi eu că au dispărut...

| TheJeryk0 a răspuns:

Dinozaurii au disparut odata cu potopul lui Noe.
Cititi Capitolul 6 din Facere [Vechiul Testament].
http://www.youtube.com/watch?v=uVjJY0aFck0&feature=channel_video_title
Capitolul 6
1. Iar după ce au început a se înmulţi oamenii pe pământ şi li s-au născut fiice,
2. Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit.
3. Dar Domnul Dumnezeu a zis: "Nu va rămâne Duhul Meu pururea în oamenii aceştia, pentru că sunt numai trup. Deci zilele lor să mai fie o sută douăzeci de ani!"
4. În vremea aceea s-au ivit pe pământ uriaşi, mai cu seamă de când fiii lui Dumnezeu începuseră a intra la fiicele oamenilor şi acestea începuseră a le naşte fii: aceştia sunt vestiţii viteji din vechime.
5. Văzând însă Domnul Dumnezeu că răutatea oamenilor s-a mărit pe pământ şi că toate cugetele şi dorinţele inimii lor sunt îndreptate la rău în toate zilele,
6. I-a părut rău şi s-a căit Dumnezeu că a făcut pe om pe pământ.
7. Şi a zis Domnul: "Pierde-voi de pe faţa pământului pe omul pe care l-am făcut! De la om până la dobitoc şi de la târâtoare până la păsările cerului, tot voi pierde, căci Îmi pare rău că le-am făcut".

| TheJeryk0 a răspuns:

De unde stii tu asta?
Ai vreo dovada?

| corasa a răspuns:

TheJeryko sa-ti amintesc ca oamenii si dinozaurii nu au trait niciodata in acelasi timp?

| corasa a răspuns:

Dovada: faptul ca TOATE fosilele de dinozauri gasite sunt datate anterior TUTUROR fosilelor de umanoizi gasite. Deoarece datarea cu C14 nu este potrivita pentru un spectru de timp atat de mare, in datarea fosilelor sunt folosite perechi de izotopi cu timpul de injumatatire suficient de mare, de la milioane pana la miliarde de ani. Astfel, sunt folosite perechile de uraniu - plumb, rubidiu - strontiu, thoriu - plumb, potasiu -argon, argon - argon. Pentru a verifica corectitudinea rezultatelor, aceeasi fosila este testata cu mai multe astfel de perechi, si ce crezi? Rezultatele sunt aceleasi: dinozaurii au trait si disparut cu mult inainte de aparitia oricarei specii cel putin asemanatoare cu o maimuta.

Dovezile tale care sunt?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Un virus mortal
Era glaciara
Un meteorit
Eruperea unui vulcan
etc.Sunt multe variante

P.S:dar asta cu potopul e aiurea.

| Narcis2007 a răspuns:

Povestea cu meteoritul...

| stefantiby a răspuns:

Speciile au disparut si inca dispar si apar altele noi si asta fara "ajutorul" oamenilor. Ar putea fi n motive meteorit, era glaciara, boala desi eu asta nu o cred...etc.

| CoffeeTIME a răspuns:

Ok nu raspund

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un impact frontal a unui asteroid cu oceanul, sau o epidemie cu un virus mortal.

| KaZe_8447 a răspuns:

Eu cred Ca... : un meteorit Gigant A cazut in zona mexicului de astazi

| shory90 a răspuns:

Era glaciara, nu erau rezistenti la frig