| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este rolul bolilor pe acest pamant?

30 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Dar daca nu ne batem joc de un om bolnav, ce patim?

| Vizitiul a răspuns:

De acord, partial. Dar ti-ai bate joc de-un om bolnav (stiind ca e bolnav)?

| Vizitiul a răspuns:

Mai sunt si bolnavi speciali, bolnavi care nu tanjesc dupa atentia celor din jur gratie bolii de care sufera. Mai sunt si d-astia care nu merita sa fie luati la misto. O intrebare si gata: daca te-ai imbolnavi, te-ai lua la mistolaughing?

| Vizitiul a răspuns:

Pare-mi-se ca mistourile "cimenteaza" omul. Interesanta atitudine...

| sensa a răspuns (pentru Vizitiul):

Uneori chiar "cimenteaza"omul...insa depinde f mult de omhappy

| DorelSudoru a răspuns:

De a tine vacile in frau

| IMC90 a răspuns:

Supravietuirea...

Patogenii trebuie sa creasca sa se dezvolte si sa traiasca si ei, nu? Fiecare suntem la randul nostru niste patogeni... Oamenii imbolnavesc pamantul, patogenii imbolbanavesc oamenii s.a.m.d

Cele 4 mari categorii de patogeni sunt : Virusii, Bacteriile, Protozoarele si Fungii (de la mic la mare).

| Dmesss a răspuns (pentru IMC90):

Celelalte raspunsuri nici nu isi mai au rostul. Oricum, sa nu ai pretentia sa primesti funda, pentru ca si userul care a pus intrebarea este la randul lui la fel de stupid ca si ceilalti care au raspuns pe langa tine si totodata pe langa subiect.

| elasexygagica a răspuns:

Rolul de a aduce bani in buzunarele doctorilorlove strucklove strucklove struck doctorii sunt jmecheri cand cer bani multi pe tratamentelove struck

| sensa a răspuns:

Un motiv cred ca e acela de a constientiza oamenii ce inseamna sanatatea, sa pretuieasca mai mult ceea ce au.si sa nu mai judece (sau sa-si bata joc ) de cei bolnavi

| sensa a răspuns:

Poate te imbolnavesti si tu.sa vezi cum e ca altii sa-si bata joc de tine doar pentru ca ai un handicap(eu nu ma refeream la bolnavii inchipuiti si/sau care cred ca li se cuvine totul, ci de ex de un om pe care il vezi pe strada si despre care nu stii nimic)

| sensa a răspuns:

Corect...insa un om care are ceva in cap nu va face misto de altii...si niciun om nu merita sa-ti bati joc de el. daca merita da-i o lectie.nu-ti bate joc pentru ca asta te-ar face un (om de)nimic

| sensa a răspuns:

happy si sper sa nu ajungi sa intelegihappy

| sensa a răspuns:

Aha...bine completat."atat timp cat ma amuza si pe mine". dar daca nu te amuza, oare nu te deranjeaza?

| Vizitiul a răspuns (pentru sensa):

Ceea ce nu-l amuza, il face apaticlaughing...

| sensa a răspuns (pentru Vizitiul):

Mai.sunt unii oameni care pana nu se lovesc cu capul de pragul de sus nu-l vad pe cel de jos...de aia i-am si zis ca sper sa nu ajunga sa inteleagahappy

| Vizitiul a răspuns (pentru sensa):

Ce se intampla cu cei ce se impiedica de pragul de jos? Dau cu crestetul in cel de sus? E mai usor sa ridici piciorul pe viitor decat sa pleci capul...

| sensa a răspuns (pentru Vizitiul):

Hm...nu inteleg faza cu impiedicatul...si da.ar fi mai usor sa ridici piciorul.dar uneori se intampla sa nu-l ridicihappy

| Vizitiul a răspuns (pentru sensa):

Nu e o faza, e un fapt, d-aia nu intelegi. Si capul se intampla sa nu-l apleci.

| sensa a răspuns (pentru Vizitiul):

Eu m-am referit la o vorba si la morala acelei vorbe...nu neaparat la un fapthappy

| Vizitiul a răspuns (pentru sensa):

Morala acelei vorbe vine de pe urma faptelor (traite, experimentate).

| sensa a răspuns (pentru Vizitiul):

Bineinteles...asa cred ca s-au nascut toatehappy

| Vizitiul a răspuns (pentru sensa):

Mi-ar placea sa cred ca asa s-au nascut toate, dar nu e asa (prea putine s-au nascut asa). Multi sunt aia care se trezesc vorbind despre igiena din adancurile wc-ului.

| sensa a răspuns (pentru Vizitiul):

Eu vb de lucrurile inteligentehappy

| Vizitiul a răspuns (pentru sensa):

N-ar fi o problema, ca si inteligentii pot vorbi din wc...laughing (ma refer la un inteligent fara miros). Nu poti stii in ce postura te aduc imprejurimile.

| sensa a răspuns (pentru Vizitiul):

Da...asta cu imprejurarile.asa ehappy

| iEmonel a răspuns:

Sa scada numarul de rahaturi, pardon, de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ele sunt organisme vii ca noi si virusi / ajuta evolutia selecteaza organismele mai tari sa traiasca iar cele slabe sa dispara mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rolul boilor? cheeezz de ce ma pui in situatia sa raspund urat? boii sunt niste animale contemplative, care sunt blanzi si muncitori. daca te referi la cei de TPU, sa stii ca nu am o parere chiar atat de jignitoare decat despre cei care ma-nerveaza.aaaaa.cum mi-a cazut fisa.a bolilooor? ei pai multe sunt inventate de doctori si farmacisti ca sa faca bani, cu diferite inventii farmacoterapeutice.se vinde orice.pana si banala argila,care e peste tot, dar conteaza recomandarile medicale. bunica mea stia la ce e buna da, daca nu era doctor.eee?

| Michael54654654 a răspuns:

Raspunsul adecvat este asta:
Dumnezeu a creat omul da?
Daca nu ar fi fost bolile.toti oameni ar fi trait pana la 80 de ani.Si nu ar fi murit asa de multi cum mor daca au boli.Si nemurind se aglomera pamantul ...In fiecare Sec mor sute de mii de oameni si tot atunci se incasc(Majoritatea mor din cauza bolilor)Daca n-ar fi fost bolile ar fi murit 10.000 oameni si s-ar fi nascut 100.000 si pamantul se aglomera.