| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca va fi urmatoarea planeta studiata de om?
Prima a fost insusi Pamantul, Luna si Marte.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Trecând peste faptul că Luna nu-i planetă, probabil că următoarea studiată va fi Mercur.
Salut.

9 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Luna nu e planeta. Studiul planetei Marte este doa la inceput>\. De-abia de acum va incepe sa fie studiata cu adevarat.

| sefu_7575 a răspuns:

Pai...sa lansat o sonda numita kepler care cauta planete cu dimensiunea apropiata cu cea a pamantului deci se caut-o o planeta cu atmosfera, dimensiune si temperatura apropiata cu cea a pamantului daca sunteti pasionati de stele va recomand un program STELLATIUM astept fundita :*

| Deea852 a răspuns:

Probabil urmatoarea.laughing Jupiter? laughing

| BlackRockShooter_7690 a răspuns:

Planeta oceanica, banuiesc.

| Coccco a răspuns:

Venus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima a fost cele trei? inseamna ca al doilea studiata va fi celelalte care au mai ramas in onivers.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca luna nu e planeta, e un satelin natural al Pamantului nu am mai dat detalii asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca luna nu e planeta, e un satelit natural al Pamantului nu am mai dat detalii asta e.

| bombonelu a răspuns:

Lunaaa nu este planeta mai te faci de ras aici.luna a fost studiata numai jumatate multi spun ca acolo ar trai cineva extrateresti