| RAY a întrebat:

Care cunoaste biologia bine sa imi raspunda.

Oare e stiintific posibil sa ardem 7, 700 de calorii intr-o zi?

în 19 Iunie | aalbinutza a răspuns:
Eu am slabit 10 kg in 10 zile cand incepusem sa mananc foarte putin. Nu iti recomand sa faci asa ceva, nu e deloc sanatos, respecta mesele si mananca de toate (proteine, vitamine, carbohidrati etc.) dar cu masura.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Si depinde de gabaritwinking ca un om de 140 kg poate pierde 10 kg in 10 zile dar altul de 65 kg I highly doubtwinking sa ajunga la 55 indiferent ca nu bea nici apa.
Si da, e posibil sa arzi 7700kcal/zi dar vorbim de sportivi de mare performanta.
aalbinutza probabil a dat max 4 kg grasime jos, in rest apa, continut intestinal si... masa musculara care e prima din care pierdem din pacate atunci cand tinem dieta drastica...

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Din ce m-am mai documentat, sunt sportivii care consuma 10.000 de kcal pe zi. Deci ei ard clar peste 7700...

| minrest a răspuns:

E posibil, dar foarte greu, un om antrenat poate face asta printr-un efort fizic sustinut. Nu stiu de ce se tot vorbeste de apa; orice faci trebuie sa ai grija sa te hidratezi suficient. Este complet nerecomandat sa pierzi un kg pe zi.

| anamariarot a răspuns:

La început dai atâtea kg jos, pentru că elimini foarte multă apă.

| RAY explică (pentru anamariarot):

Dar de ce nu a revenit la greutatea initiala?

| anamariarot a răspuns (pentru alina2k18):

Așa este.

| anamariarot a răspuns (pentru RAY):

Probabil a avut grijă la alimentație ulterior.

| alina2k18 a răspuns (pentru anamariarot):

Si depinde de gabaritwinking ca un om de 140 kg poate pierde 10 kg in 10 zile dar altul de 65 kg I highly doubtwinking sa ajunga la 55 indiferent ca nu bea nici apa.
Si da, e posibil sa arzi 7700kcal/zi dar vorbim de sportivi de mare performanta.
aalbinutza probabil a dat max 4 kg grasime jos, in rest apa, continut intestinal si... masa musculara care e prima din care pierdem din pacate atunci cand tinem dieta drastica...