| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre musulmani si musulmani radicali?

3 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Primii isi vad de rugaciuni si au mintea mai deschisa iar ceilalti invata sa faca bombe.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Pe scurt. Fanatismul.

| mircea a răspuns:

Diferenta este ca primii mai au vreo sansa de impacare cu toata lumea. Ceilalti, nu, pentru ca nu concep sub niciun motiv renuntarea la unele concepte si obiceiuri uneori injositoare, la care sunt supusi oamenii care trebuie sa fie credinciosi musulmani obligatoriu si sa dea ascultare fara sa cracneasca castei religioase. Un fel de slavie psiho-emotionala primitiva, voluntar impusa, dar sugerata de altii. Intelegi?