| Rhea44 a întrebat:

Care e diferența dintre o maimuța și un om?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Aceleași diferențe ca dintre poza ta de buletin și cea de profil.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul este o primata, maimutele sunt impartite in mai multe speci nu doar una, sunt asemanari si diferente, cum sunt si intre indivizi a unei speci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un aspect.
O maimuță originală nu ar pune o asemenea întrebare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Maimuta nu pune intrebari pe TPU.

| aXy99 a răspuns:

Maimutele e mai destepte.

| Felys a răspuns:

Omul este o maimuta evoluata ce poseda ratiune

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Sunt multe!
Maimuțele pot să vorbească cu grai omenesc?
Oamenii trăiesc în junglă?
Și mai sunt!

| Dorotheea21 a răspuns:

Ca tot ai intrebat, de acum nu mai e nicio diferenta.

| Nătărău a răspuns:

Care maimuță și care om? Sînt destule categorii.

| Met a răspuns:

Omul nu ar trebui sa existe, ar fi o lume mult mai buna fara

| PuyaTimonel a răspuns:

Dumnezeu a facut omul cu gandire, suflet si duh. Omul e singura faptura care o parte din el va trai dupa moarte si acela este sufletul. Animalele nu au constiinta de a seoare binele de rau, pacatul de adevar si omul... sufletu omului...e vesnic si pentru orice ai facut in lumea asta vei raspunde odata daca ai făcut bine sau rau, pacat sau ai ales sa umblii curat.