| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Care e filosofia ta de viață?

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Să mănânc şi să beau, că mâine voi muri!
Glumesc, evident. Asta ar fi cea mai proastă filosofie posibilă. Dacă vrei să ştii filosofia mea, încearcă să intuieşti opusul acesteia pe care tocmai am scris-o.

| RAY a răspuns:

Iubesc filozofia, dar nu am asa ceva, nu am o convingere, incerc sa cunosc cat mai multe dar nu sa am convingeri, sa fiu mereu deschis la minte

| gabicoo a răspuns:

"Carpe diem, vita brevis"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''what you seek, is seeking you.'' -Rumi

| Thecurious a răspuns:

Filosofia mea de viata contine urmatoarele " valori " : bautura, manele, femei, pacanele, teribilism, tigari si ar mai fi cateva.

| Thecurious a răspuns (pentru Thecurious):

Uitasem de crâșme, in incinta carora se afla pacanelele.

Răspuns utilizator avertizat
| raicard a răspuns:

Desigur, filosofia are scopuri practice, ne ajuta sa rezolvam problemele de zi cu zi, fara a fi nevoie sa vedem un psiholog sau un psihiatru care ti-ar lua mult timp sa-ti rezolvi problema si poate nici macar sa nu o rezolve pentru tine, sau sa o puna laolalta si asta momentan. Te face sa te simti bine, dar nu rezolva problema din radacina.