| anonim_4396 a întrebat:

Care e scopul cu teoriile evolutionista si Big Bang?

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Scopul este să ţină prostimea sub control!

| anonim_4396 explică (pentru mudokins78):

"Scopul este să ţină prostimea sub control!" - bine ai grait. Adica le baga niste formule sofisticate la care sa se mire "prostii". happy

"Scopul lor este sa raspunda nevoii umane de avea o explicatie privind originea vietii si a Universului, dar si de a-L inlatura pe Dumnezeu ca fiind originea tuturor lucrurilor." - bine ai scris.

| Nilsson a răspuns:

Scopul lor este sa raspunda nevoii umane de avea o explicatie privind originea vietii si a Universului, dar si de a-L inlatura pe Dumnezeu ca fiind originea tuturor lucrurilor.

| anonim_4396 explică (pentru Nilsson):

Teoriile astea au scopul de a goli sufletul omului de speranta si de a determina oamenii cu probleme sa se autoelimine sau sa intre in deprimare, adica scopul este ca cei slabi sa se autoelimine: divorturi, destramarea familiilor oamenilor slabi, adancirea prapastiei intre saraci sau prosti si bogati sau destepti, oamenii slabi si saraci sa nu se mai inmulteasca, promovarea in oameni a satisfacerii cat mai rapide a instictelor primare si dorinta imbogatirii peste noapte sau cat mai rapida datorita perspectivei unei singure vieti scurte, promovarea lacomiei si egoismului, cei saraci sa fie trimisi pe campuri de lupta in tarile suspectate sau acuzate de terorism pentru o mana de bani in urmarirea unei asa zise paci mondiale, bagarea in carantina si izolarea sociala a celor bolnavi de boli infectioase, sanatorii pentru bolnavi psihici cazuti prada golirii sufletelor lor, depresii grave, talharii urmate de puscarie si moartea unora in puscarii sau traiul pe viata in puscarii, motivarea sau justificarea inlocuirii omului sarac sau prost cu roboti sau inteligenta artificiala, motivarea guvernarii omului de catre oameni mai capabili, imbolnavirea sistematica a oamenilor saraci cu chimicale si apoi trecerea lor in randul pacientilor care vor fi folositi ca si clienti pentru industria farmaceutica si secatuirea lor financiara urmata de destramari familiale, impartirea lumii in prosti si destepti pentru eliminarea sistematica a celor slabi sau prosti, agresarea altor state sub pretextul terorismului si comertul cu arme fabricate in tarile bogate, ceva de genul: adunarea celor slabi psihologic sau psihic si saraci in puscarii sau centre sau sanatorii de detentie pentru oameni imbolnaviti psihic. Un scop al globalizarii sau al noii ordini mondiale. Se va ajunge la demolarea sau construirea in locul lacaselor de cult a vilelor sau locuintelor rezidentiale pentru bogatii lumii. Desfiintarea cimitirelor si construirea pe terenurile fostelor cimitire a cartierelor rezidentiale, sau folosirea acelor terenuri pentru agricultura sau fabrici sau alte scopuri pentru omul noii ordini mondiale. Se dau bani grei de catre bogatii lumii pentru oamenii de stiinta pentru "a gasi" dovezi contra existentei lui Dumnezeu pentru ca bogatii lumii sa preia controlul total asupra Pamantului si pentru a-si motiva si justifica dominarea sub ideea falsa ca ei sunt cei mai evoluati si cei mai destepti si cei mai capabili sa stapaneasca Pamantul.