| anonim_4396 a întrebat:

Care e sensul vietii?

17 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Viata e un examen, iar dupa moarte pe baza a ceea ce ai facut in viata sufletul tau merge in sus sau in jos. asta e tot.

| Shammal a răspuns:

Cel pe care tu il dai, viata initial e lipsita de sens

| Narcis2007 a răspuns:

Sensul vietii e sa gasesti unul...

| summer12 a răspuns:

Sa te bucuri de tot ceea ce trupul tau fizic iti permite. viata e un privilegiu. traieste asa cum vrei tu, nu te lasa constrans de societate daca te simti ingradit. viata e o singura data. viata e despre ce vrei tu, nu despre ce spun altii. ce simti tu, nu modelele create de societate. ti-as putea insira tot felul de teorii despre viata si care poate fi sensul ei din diverse puncte de vedere, dar tu esti una singura, ai propria ta ratiune, propriile tale dorinte si e important sa mergi incotro te indreapta inima si sa fii multumit de alegerile tale. o viata frumoasa sa ai!

| anonimg a răspuns:

Viata vesnica

| Dariusuu a răspuns:

Cam in toata viata noastra, nu facem altceva decat sa fugim spre fericire.

Deci sensul vietii ai putea spune ca e sa fi fericit.

Desigur, putinii oameni pot spune ca chiar sunt fericiti.

| WhiteLife a răspuns:

Seneul vietii e sa arati ca exista Dumnezeu si sa traiesti asa cum vrea El.

| HueyFreeman a răspuns:

42. Acum serios, sensul vietii este sa ii dai un sens.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Egiptenii au o legenda:Cand murea o persoana era pusa in fata lui Osiris cred.Acesta ii punea doua simple intrebari.Presoana putea spune doar adevarul. Daca raspunsurile erau ''DA'' mergea in fericire eterna.Intrebarile erau:Cat timp ai trait, ai fost fericit?
A doua:Ai facut pe cine va fericit cat timp ai trait?
Cred ca sensul vietii este sa gasim fericirea pura si sa facem pe altii fericiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata e totul! Este fericirea, toate clipele si totul!

| Terminatorul2 a răspuns:

Te nasti.cresti.iubesti.te reproduci.si mori tongue

Răspuns utilizator avertizat
| StJimmy a răspuns:

Viata nu are nici un sens. Suntem toti niste sclavi care traiesc pentru nimic.

| Mp28evil28 a răspuns:

Te nasti, trudesti si mori big grin
Viata nu are un singur sens, ci mii de sensuri.
Scopul vieţii este a-ţi dovedi că viaţa are un scop
Fiecare om îşi caută sensul vieţii cu zona corpului care îi este mai la îndemânărolling on the floor
Diferenţa dintre un sclav şi un cetăţean este aceea că cel din urmă îşi poate pune întrebări despre sensul vieţii sale şi apoi o poate schimba
Când viaţa are sens, eşti gata să înduri orice; când viaţa nu are sens, totul devine insuportabil
Ţelul vieţii umane nu constă în a te căsători, a supravieţui şi a muri. Acesta este destinul animalelor.

| Nimixpecial a răspuns:

Sensul vietii e la dreapta.

| SliceOfHappiness a răspuns:

Sensul vieţii?! Să fii fericit!