| Jay1 a întrebat:

Care este cauza cea mai probabilă a sfârșitului lumii?

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cea mai sigură. Soarele se stinge.

| mentholinks a răspuns:

Sfarsitul oricarui om este moartea. Sfarsitul lumii, Dumnezeu stie.

| Nilsson a răspuns:

Cauza cea mai probabilă - Ignoranta, în toate formele acesteia: când se ignoră discrepanțele sociale, dezastrele ecologice, ascensiunea politicienilor extremiști, semnalele de criză economică, abandonarea reperelor morale, etc.

Dar Iisus va reveni până ca lumea să se autodistrugă.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Autodistrugerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea sunt multe ...incalzirea globala sau inversarea polilor magnetici, daca va erupe yellowstone atunci probabil va veni sf lumii pentru ca va aduce o era glaciara pe toata planeta din cauza emisiei de praf, gaze si monoxid de sulf ultima eruptie a avut loc acum 640.000 de ani cand va erupe acest vulcan nu se stie, in biblie scrie ca sfarsitul lumii va veni ca un hot nimeni nu va sti nici fiul sau.

| Sekim a răspuns:

Salut
Cele mai probabile cauze ale sfarsitului lumii vor proveni din spatiu(eruptii solare, gauri negre, supernove, hypernove etc.). Desi multa lume spune ca autodistrugerea ar aduce sfarsitul lumii, referindu-se la poluare, defrisari etc. nu este atat de adevarat. Ne putem adapta la aproape orice fel de locuri, si in plus, si daca se va intampla prin autodistrugere, sfarsitul lumii nu va veni prea curand. In plus, pamantul oricum va fi distrus peste milioane de ani inevitabil din 2 cauze : 1. Luna se indeparteaza de pamant in fiecare an cu 3-4 cm si pana la urma va pleca de langa pamant si va aduce ere glaciare si alte probleme. 2. Soarele se va mari pana va distruge pamantul.

| Demidol a răspuns:

Comportamentul uman.

| Jay1 explică:

Încălzirea globală va aspira și probabil va fi o catastrofă etică mai mare decât orice s-a întâmplat vreodată.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Cel mai probabil, dupa parerea mea, lumea se va sfarsi din cauza unui virus scapat de sub control. Normal ca medicina si tehnologia evolueaza foarte mult, iar odata cu ele evolueaza si virusurile, capatand o rezistenta mai mare asupra antibioticelor si a medicamentelor. Antibiotcele vor deveni mult mai scumpe deoarece tehnicile de fabricare a acestora vor fi mult mai costisitoare si cat mai putini oameni isi vor permite sa le cumperere. Asa, usor usor rasa umana va disparea complet

| sadrian46 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Este dificil să îi omori pe toți deodată. Până să moară toți, ceilalți învață cum să trateze virusul.

| Yurisa a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Ai jucat prea mult plague inc. laughing

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru Yurisa):

Posibil laughing)))

| wowmentol2 a răspuns:

Omul, clar noi suntem mai animale decat animalele

| Stoichy a răspuns:

Oamenii de azi. Haos, certuri

| SitedeHaine a răspuns:

Disparitia soarelui peste milioane de ani!