| Steaua19861 a întrebat:

Care este cea mai mare bucurie a unui om?

Răspuns Câştigător
| timidu89 a răspuns:

Sa iubești și sa fi iubit.

| MyNameisEduard a răspuns (pentru timidu89):

Îți dau dreptate

Răspuns utilizator avertizat
34 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Poate fi el (omul) cât de bucuros, dacă nu e fericit, tot degeaba.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cea mai mare bucurie,
E un album cu discuri noi,
Da, da, doar muzica e viața mea.
( Slagăr de prin anii 60).

| Drimmero a răspuns:

Sa fie sanatos, cat mai tanar, sa se distreze, sa aiba bani, sa fie multumit de cum arata. Mai bine de atat nici ca se poate.

| Mosotti a răspuns:

Confirm ce a zis timidul89 dar cu adaugari, paralel cu iubit si sa iubesti este sa fi sanatos si sa au un venit bun ca sa ai o viata buna.
Altfel daca nu-s astea trei deodata, e dezechilibru, oricare din ele lipseste, e la fel de rau.

Degeaba ai sanatate si bani daca ai sufletu gol.
Degeaba ai sanatate si iubire dar nu bani, ca dupa scurt timp o iei razna ca nu poti face aia si ailalta, nu poti intretine acea iubire.
Deca ai Bani si iubire dar nu sanatate, nu te poti bucura de nici una din cele doua.

Deci cea mai mare bucurie a omul este:
Sanatate + Venit bun (nu am zis sa fi bogat neaparat) + Sa iubeasca si sa fie iubit.

| Steaua19861 explică (pentru Mosotti):

Completez daca esti de acord cu prieteni plus acces la natura in modul cel mai real si o stare de spirit pozitiva care sa cuprinda ganduri pozitive in mare parte a zilei.

| Mosotti a răspuns (pentru Steaua19861):

Da, insa a intrebat "cea mai mare bucurie", ca asa sigur ca toate-s importante, si prieteni si tot.
Eu am pus sanatatea si banii, ca fara alea nu se poate sa ai cea mai mare bucurie adica iubirea reciproca.
Altfel nu le bagam pe alea.

Ca cele trei merg si fara prieteni la o adica.
Dar clar ca sunt de acord, ca trebuie si prieteni.

In sanatate intra si stare pozitiva si ganduri pozitive ca un om sanatos are automat ganduri bune si pozitivitate fara sa vrea.

| Steaua19861 explică (pentru Mosotti):

De acolo porneste nucleul fericirii,,, iubire", fara acest lucru omul trece prin viata posomorat, parerea mea!

| Mosotti a răspuns (pentru Steaua19861):

Ai dreptate fara a fi iubit si a iubi mori in interior.

| T0T a răspuns:

Depinde de om. Un om poate nici nu știe. De unde știi că nu există o bucurie mai mare decât cele experimentate?

| relian a răspuns:

Atunci cand ai o iubit/a nou/a,este valabil pentru majoritatea oamenilor,mai mare bucurie nu cred ca altceva iti poate da.
Dupa ce trec ceva ani,ori poate si mai putin,bucuria scade, apar alte sentimente.

Treb sa stii cei aia bucurie, sa iubesti si sa fii iubit nu stiu ce ucurie este, eu zic ca este alt sentiment.
Bucuria este ceva de moment, nu stiu asa cred, nu e toty una cu a iubi pe cineva.

Daca stai si analizezi si fraza spune altceva.De exemplu cand esti indragostit, oamenii zic vai ce bucuros esti ca esti indragostit ori ca stiu si eu ai facut sex cu una laughing

Deci se pare ori ca is 2 sentimente diferite ori ca oamenii se exprima gresit, desi eu cred ca is sentimente diferite.

| Felys a răspuns:

Sanatatea si realizarile

| Brizbriz a răspuns:

Hai sa iti raspund corect
cea mai mare bucurie a unui om AR TREBUI sa fie cand i se naste un copil
urmata de cand isi vede un copil ca reuseste in viata (ia diploma de facultate, are proprii copii, etc.)

| Sophieka a răspuns (pentru Brizbriz):

Este un raspuns "corect" pentru tine, dar nu pentru toata lumea.

| Steaua19861 explică (pentru Brizbriz):

Respect!

| Brizbriz a răspuns (pentru Sophieka):

Lul, am scris MOAAAARE... "ar trebui" tongue

presupun ca pentru tine chestiile pe care le-am scris eu nu inseamna nimic, nu?

| Steaua19861 explică (pentru Brizbriz):

Nu te contrazic, doar ca prima data trebuie,, sa iubesti, respectiv sa fii iubit"!

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Inafara de cele sufletesti, familia, copii, animalele, prietenii, sanatatea si libertatea, mai sunt micile bucurii de moment... Care sunt: achizitiile, succesele, dorintele, incercarile.

| 1997onur a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata

| Steaua19861 explică (pentru anonim_4396):

Indiferent de circumstante?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru unii dragostea, pentru alții banii și puterea.

| Jessica1235 a răspuns:

Sănătatea, realizările în viață, iubirea, libertatea etc

| Yparisa a răspuns:

Nu stiu. Pe mine ma bucura progresul. Sa ma uit in urma si sa vad cat m-am schimbat (in bine).

| Steaua19861 explică (pentru Yparisa):

Referitor la care domeniu'?

| Diana4you97 a răspuns:

Nașterea copilului său.

Răspuns utilizator avertizat