| SadSmiles a întrebat:

Care este citatul favorit?

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

La "Conversatii" nu mai era loc?

| EmaS a răspuns:

,,Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face.,,

| mihaibrasov a răspuns:

Singur, dar cu toata singuratatea. Cioran.

| wales a răspuns:

" Dacă Dumnezeu nu există, nu pierzi nimic crezând în El, dar dacă El există și nu ai crezut, atunci ai pierdut totul.'' Blaise Pascal

| Klepto a răspuns:

"The past is our definition. We may strive, with good reason, to escape it, or to escape what is bad in it, but we will escape it only by adding something better to it." Wendell Berry.Asta cand ma incearca nostalgia si nu am langa mine ceva de sorbit.

"Femeia este ca un tocator de carne, poti sa-i dai inima ta, n-o sa ti-o refuze, o sa ti-o toace si o sa-ti spuna ca nu este pe gustul lor si ca sunt vegetariene" Autor anonim care a realizat asta prea tarziu.Asta o am in minte cand mai vad o fata care-mi place si ma tenteaza s-o invit undeva.

@Aada iti dedic o melodie http://www.youtube.com/watch?v=Xw-m4jEY-Ns

| Dean1996 a răspuns:

"There are so many people out there who will tell you that you can't. What you've got to do is turn around and say 'watch me'."

| MajorAsshole a răspuns:

"Everyone has the right to be stupid from time to time. Some people abuse this privilege too much."

| Mayar a răspuns:

"Nimic nu e imposibil" - tot timpul s-a dovedit a fi adevarat

| CrysisMD a răspuns:

"Cu cât judeci mai mult, cu atât iubesti mai putin". - Honore de Balzac

| MoonLight a răspuns:

"Ce ramane dupa mine? Ce mostenire de necazuri copilaresti,de lacrimi pierdute, de lupte neintelese, de libertate rau indrumata de iubiri statornice, de dolii, de vise neimplinite, ce mostenire de uitare si somn voi lasa timpului care la randul lui ma va uita?!" (Tacerile sau viata unei femei - Marie Chaix)

| chokingvictim a răspuns:

Freedom without Socialism is privilege and injustice, but socialism without freedom is slavery and brutality - mikhail bakunin

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
"Sa mergi inainte e un lucru simplu, ceea ce lasi in urma e dificil." (Dave Mustane)
Bye!

| ahri a răspuns:

,,Există adevăruri care rămân pentru totdeauna în mister în faţa celor slabi sau a celor proşti. Nu e niciun pericol să le dezvăluim, oricum nu le vor înţelege niciodată."

| ahri a răspuns:

,,Eu stiu ca fara mine Dumnezeu o clipa n-ar putea trai, El obligat ar fi sa moara daca as pieri."Angelus Silesius.

| KenJi a răspuns:

În general, spun sincer ceea ce gândesc. Dar astazi asta este o mare greseala, pentru ca risti sa fii inteles gresit

Răspuns utilizator avertizat
| 54ndy a răspuns:

Tăcerea este adevăratul prieten care nu te trădează niciodată. Confucius

| thegreatgatsby a răspuns:

"Life is not measured by the number of breaths we take, but by the number of moments that take our breath away."

| Alinutaaaalina a răspuns:

Asta e unul dintre sutele de citate preferate
Daca si lumea asta va disparea intr-o zi, de ce ne-ar parea rau ca dragostea se sfarseste? Iubirea izgoneste destinul, ori destinul izgoneste iubirea? Inca nu a reusit imeni sa descifreze aceasta enigma. Hamlet

| Alinutaaaalina a răspuns:

Uneori, ca sa traiesti,esti nevoit sa ucizi. Uneori, ca sa traiesti, esti nevoit sa ucizi iubirea din tine, inainte sa te ucida ea pe tine.

| summertime a răspuns:

"Niciodata nu confunda o infrangere cu infrangerea finala."

| Vanyum a răspuns:

"Misterele nu exista niciodata, cineva, undeva, cunoaste adevarul" - Graham Mastertoon

| iuo a răspuns:

Nimic nu e intamplator, totul e proniator

| MegadetH666 a răspuns:

"No one dies virgin, life fucks us all." -Kurt Cobain \m/

| ioana100 a răspuns:

,,Tratamentul umanitar al animalelor, bazat pe compasiune si respect, este un drept al omului.''

| MuñequitaLoka a răspuns:

Imi plac mult cele de paulo coelho.
cum ar fi... When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.
si imi place si asta
No es porque las cosas son difíciles que no nos atrevemos, es porque no nos atrevemos que son dificiles

| AndreDeeaA a răspuns:

Nu e un citat, insa este un motto al meu:"Alege mereu cu inima, daca nu, vei avea doar regrete."

| sofy232 a răspuns:

''Vorbim prea mult, iubim prea rar si uram prea des.Am invatat cum sa ne castigam existenta, dar nu cum sa ne facem o viata, am adaugat ani vietii si nu viata anilor...aminteste-ti sa spui ''TE IUBESC''persoanelor pe care le indragesti, dar mai ales sa o spui din toata inima.''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"This is life not heaven, you don't have to be perfect." - din filmul Gia (1998)

| DeXxa a răspuns:

"If you talk to God you're religious if God talks to you you're psychotic." - Doctor Greogory House