| InnocentSmile a întrebat:

Care este diferenta dintre viata si moarte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna.Sint doua stari pe pamint, care ajuta sufletul sa traeca dintr-o lume in alta.Numai bine.

8 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Păi e simpla, cat esti viu esti la suprafata pamantului, cand ai mierlit-o esti la 2m sub pamânt. Bine mai sunt unii paci' care cică se duce in slăvi si freaca menta in veci, dar se inseala ca acolo e multa verdeata si trebuie cosita.

| harciog a răspuns:

De incremenire.In viata totul abunda odata cu existenta.In moarte nu-i decit incremenire.

| DorelSudoru a răspuns:

Cand mori numai traiesti si cand traiesti nu mori

| ZZG a răspuns:

Cunoasterea.

| Conjur a răspuns:

Salut.

Refuz să răspund la întrebări puse de plictiseală. Probabil te întrebi de ce am mai dat click pe întrebarea ta. Motivul este simplu. Am vrut să-ţi atrag atenţia că nu ieşi în evidenţă în mod pozitiv dacă postezi întrebări neinteligibile şi irelevante.
Şi încă un lucru; înainte de a posta o întrebare, gândeşte de două ori, şi ţine cont şi de categorie.

Succes.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Diferenta e de 2 metri de pamant

| dermetzgermeister a răspuns:

Nu pot raspunde, deoarece nu stiu ce e moartea. Mie imi place sa cred ca, de fapt, atunci cand mori, iti moarte doar trupul, adica recipientul pentru constiinta.
Eu, cred ca singura diferenta, daca nu te referi la cea fizica, este perceptia oamenilor legata de moarte.

| vioricapaicu a răspuns:

Viata- Traiesti,, Moarte - Ai murit Diferenta ca nu te mai misti fizic doar spiritual